norway

Norské Lofoty jsou zárukou krásné dovolené

Patříte k vyznavačům turistiky, krásných výhledů a obecně aktivních dovolených? Potom by se vám mohly zamlouvat norské Lofoty. Největší norské souostroví, které dohromady čítá desítky ostrovů. Mnozí cestovatelé tvrdí, země dvou světů, což dokazuje východní a západní pobřeží. Tohle všechno protnuté spoustou rybářských vesniček, přístavů, ale také pláží s bílým pískem. Na své si v tomto směru přijde skutečně kdokoliv.

Oblíbené treky na Lofotech

Pokud chcete norské Lofoty poznat opravdu do detailu, je zapotřebí si naplánovat túry, při nichž se vám odhalí dech beroucí scenérie a přírodní zajímavosti. Naplánovat si můžete třeba přechod mezi oběma pobřežími, tedy východním a západním. Mezi turistky je oblíbený trek směřující k hoře Hermannsdalstinden. Vaším výchozím bodem se v tomto směru stane vesnička Sørvågen.

Pokud byste cílili na nejvyšší vrchol Lofot, pak to bude Møysalen se svou výškou 1 226 metrů nad mořem. Jen doplníme, že tato hora se nachází na ostrově Hinnøya. Sem se dopravíte lodí a pak už budete pokračovat po svých.

Co dalšího vidět na Lofotech?

Norské Lofoty jsou skutečně studnicí krás a zajímavostí. Působivých cílů je v těchto oblastech více než dost. Co byste řekli třeba na muzeum Norwegian Fishing Village? Jestliže chcete pozorovat polární záři, nejlepším výchozím bodem se vám stane vesnice Laukvik, konkrétně místo zvané Polar Light Centrum.  Abyste vůbec dosáhli norských Lofotů, musíte využít trajekt. Těch vyplouvá velká spousta. Například z měst Skutvik, Bodø a Bognes.

Na Lofoty pochopitelně můžete vyrazit sólo na vlastní pěst. Pokud zrovna nepatříte mezi dobrodružné cestovatele a chcete mít vše zařízení předem, zvolte si některý z poznávacích zájezdů v této oblasti. Ať tak či onak, dovolenou na Lofotech si užijete skutečně plnými doušky. O tom se můžete přesvědčit na vlastní kůži.

This entry was posted in Ostatní. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.