Jaká místa navštívit na Slovensku?

Vzhledem k tomu, že Slovensko sousedí s Českou republikou, je velice vyhledávanou zemí při plánování rodinné dovolené. Pakliže stojíte také před plánováním zahraniční cesty, určitě se vám hodí několik praktických tipů, kam se podívat.

Začněte ve Štrbském plesu

Překrásné tatranské jezero, dech beroucí příroda a spousta významných pamětihodností. Takové je Štrbské pleso nacházející se ve výši až 1 346 metrů nad mořem. Právě návštěva Vysokých Tater ve vás zanechá nezapomenutelné vzpomínky.

Slovensko samozřejmě disponuje řadou nejrůznějších dominant, mezi které se řadí například Bojnický zámek, jehož dominantou je ohromující interiér. Jestliže hledáte spíše stavby tradičního rázu, jež k této zemi neodmyslitelně patří, pak navštivte Skanzen Martin. Ty nejmenší naopak osloví pohádková vesnice Habakuky.

Při návštěvě Slovenska určitě neopomínejte ani na Malou Fatru, kde stojí za návštěvu Jánošíkovy díry. Překrásné úžiny v národním parku, kde můžete realizovat libovolně dlouhé pochody. Ty nejdelší mohou zabírat více jak pět hodin vašeho času.

LubosHouska / Pixabay

Nežli opustíte Slovenskou republiku a vydáte se směrem k domovu, neměli byste minout ani slovenskou národní památku, jíž je Spišský hrad.

Originální elektrická železnice

Nakonec přinášíme ještě tip pro příznivce vláčků a krásné přírody. Na trati mezi Trenčínskými Teplicemi a Trenčínskou Teplou můžete vyzkoušet jízdu na úzkorozchodné železnici, která se pro mnohé z vás stane nezapomenutelným zážitkem.

Slovensko skrývá bezpočet turistických pokladů a je pouze na vás samotných, jakou dovolenou si s předstihem naplánujete a kam všude se podíváte. Tak neváhejte a vydejte se do sousední země za poznáváním místních pamětihodností, přírodních krás, ale také velice originální a lahodnou gastronomií. Každý si přijde na to své.

This entry was posted in Slovensko and tagged , , . Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.