mondsee

Poznejte rakouské jezero Mondsee

Rakousko je překrásnou, a hlavně nám poměrně blízkou zemí, kde lze navštívit spoustu přírodních krás a zajímavostí. Pokud si chcete užít příjemnou dovolenou v této destinaci, zamiřte k jezeru Mondsee. Vyhlášené rakouské jezero, které se nachází v Horních Rakousech. Pokud se chcete o tomto jezeře dozvědět něco trochu více, začtěte se do následujících řádků.

Základní údaje o jezeru

Než vás nalákáme na to, co se nachází kolem jezera Mondsee, zmíníme se o důležitých faktech. Vědět byste měli například to, že jezero je dlouhé 16,4 kilometrů a široké 2,3 kilometry. Jeho celková rozloha tedy činí 14,2 kilometrů čtverečních. Maximální hloubka v jezeru je 68 metrů a jeho nadmořská výška činí 481 metrů.

Jezero Mondsee se pyšní velice čistou vodou, jejíž teplota je 27 stupňů Celsia. V jezeru žije spousta ryba kolem bují pestrá flóra. Dovolená u jezera Mondsee tak může nabývat spousty podob.

Poznejte krásy jezera Mondsee

Když se vydáte na dovolenou k tomuto jezeru, budete v podstatě směřovat k Dračí stěně označované jako Drachenwand. Ta dosahuje výšky 1 176 metrů nad mořem. Mimo jiné, vydat se můžete až na vrchol, protože sem směřuje stezka. V létě si u jezera můžete užívat nejrůznějších vodních radovánek. Dostupné jsou vodní sporty všeho druhu. Oblíbené je kupříkladu plachtění nebo kiting.

Okolí rakouského jezera Mondsee naopak vybízí k pěším túrám a k cykloturistice. Vede tu spousta tras, s pomocí nichž se podíváte na překrásná místa. Vybírat si můžete z různých obtížností stezek, a to vše v obklopení dech beroucích vrcholků hor.

Kolem jezera Mondsee se zároveň nachází přemíra turistických středisek. Pomyslným výchozím bodem se vám stanou městečka Sankt Lorenz a Mondsee. Volit lze z různých ubytovacích zařízení. Dopřávat si navíc budete vyhlášenou místní gastronomii. Dovolená u jezera Mondsee bude zkrátka nezapomenutelná.

This entry was posted in Rakousko. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.