Kam na projížďku lodí v ČR

Kouty České republiky lze poznávat nejrůznějšími způsoby. Někdo k tomu zvolí automobil, jiný vyrazí vlakem. Jednou z možných variant je také loď, jež je bohužel často opomíjena. Nemáme však na mysli pronájem loďky na rybníku, se kterou budete muset pádlovat svépomocí. Výlety na vodě mohou být spojeny s většími vodními toky a řekami, jež lze poznávat v rámci několikahodinových projíždět na větších parnících.

Jestliže s rodinnou plánujete výlet nebo letní dovolenou, určitě vám přijde vhod některá z níže uvedených projížděk lodí v odlišných místech České republiky.

Projížďky lodí v ČR

Pokud se budete pohybovat v okolí Hradce Králové, máte možnost poznat řeku Labe z trochu netradičního pohledu. K tomu vám dopomohou malé a originální parníčky. Ty nesou označení Primátor Ulrich a ten druhý Královna Eliška. V blízkosti Poděbrad máte naopak možnost okusit Labe z většího parníku, který vám mimochodem nabídne i výhled do Pobaltské nížiny. Je to výletní loď Král Jiří.

Nadchnout se můžete i překrásnou Vltavou, jež nabízí scenérií více než dost. Typickým příkladem jsou parníkové plavby loděmi po Praze. Na těchto parnících vám mimo jiné nebude chybět ani kvalitní občerstvení, a dokonce lze využívat i speciálních hotelových lodí s ubytováním.

stux / Pixabay

Z Hlubové nad Vltavou vás dopraví parníky Atlona, Vojtěch Lanna a Malše. Pokud se zrovna budete nacházet na Lipně, jednoznačně vedou okružní plavby, a to dokonce i v noci a podvečer při decentním osvětlení. Populární je zde loď Adalbert Stifter.

Vyhýbat se nemusíte ani jezerům, mezi něž se řadí kupříkladu Máchovo jezero. Tam se můžete mezi jednotlivými plážemi přesouvat za pomoci čtyř lodí fungující jako pravidelné spoje.

Tak neváhejte a dodejte plánovaným výletům jinou a zajímavější tvář než doposud. Vyrazte na lodě a parníky poznávat české řeky a jezera.


This entry was posted in Česká republika and tagged , , . Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *