Dáváte přednost aktivní nebo pasivní dovolené?

Dovolená je obdobím, na které se těšíme po celý rok. Doba, kdy konečně nemusíme chodit práce, obvykle opustíme naši rodnou domovinu a vydáme se někam pryč. Náplň takové dovolené může pochopitelně nabývat dvou odlišných podob. Schválně, jakému typu dovolené dáváte přednost právě vy?

Pasivní rodinná dovolená

První typ dovolené lze popsat jako pasivní, což bude asi patrné po přečtení několika následujících vět. Ti, kdo milují pasivní dovolenou během tohoto času určitě rádi lenoší. Dovolená je pro ně něčím, kde chtějí nabírat především nové fyzické síly a touží si dopřávat to, co doma každý den nemají.

Typická pasivní dovolená je obvykle spojena s povalováním se u moře na pláži nebo u hotelového bazénu. Ráno vstanete, pochutnáte si na vynikající snídani a honem chytat bronz. To ostatně bude asi jediná vaše denní činnost kromě toho, že se bude oddávat gastronomickým zážitkům a kulturním vložkám.

Aktivní dovolená

Aktivní rodinná dovolená

Naprostým opakem je aktivní dovolená, na níž vyráží lidé milující pohyb. Ti, kdo si objednávají zájezdy ve spojení s poznáváním tamního prostředí, a to třeba prostřednictvím fakultativních výletů. Aktivní dovolená je spojena s aktivitami, takže můžete běhat, jezdit na kole nebo se přes den věnovat jiným činnostem.

Aktivní dovolená je především odpočinkem mysli nežli těla. Dokonale si při ní vyčistíte hlavu, zapomenete na jakékoliv starosti, a ještě se dobře zabavíte.

Pasivní vs. aktivní dovolená

Tak milý čtenáři a teď se přiznejte, jakému typu dovolené dáváte přednost? Spadáte spíše do kategorie plážových povalečů nebo od rána do večeře trávíte den aktivně a objevováním nových věcí. Ať tak či onak, buďte si jisti, že novodobé cestovní kanceláře a agentury myslí na všechny typy lidí, proto nabízí spoustu zájezdů obojího typu. A to jak pro děti, dospělé, tak postarší seniory.

This entry was posted in Ostatní. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *