Vyrážíme do Prahy – co vidět a kde se ubytovat?

Naše hlavní město – tedy Praha – je označováno za jedno z nejkrásnějších světových měst. Je totiž romantická, plná historických skvostů a nabízí i celou řadu moderních turistických atrakcí. Zároveň je tajemná a jedinečně nádherná. Každý Čech by měl Prahu znát. Pokud se do Prahy chystáte, vyhraďte si na ní minimálně dva dny. Praha to totiž není jen Staroměstské náměstí, Pražský hrad či Karlův most. Ukrývá mnohem více. V tomto článku se podíváme na to, co by vám rozhodně nemělo uniknout a dáme vám tip i na levné a přitom velice příjemné ubytování.

Co musíte vidět?

Pokud jste v Praze – tak samozřejmě musíte navštívit všechny tři výše zmíněné památky. Prohlédněte si Katedrálu sv. Víta, která se nachází na Pražském hradě. Cestou se pokocháte nádhernými vyhlídkami na město. Odsud můžete zamířit do malebné Zlaté uličky. V blízkosti Pražského hradu se nachází trochu opomíjená čtvrť Nový svět. Zde nachází inspiraci hlavně umělci a svou krásou tato čtvrť jistě okouzlí i vás. Další vaše kroky mohou vést na Malou stranu. Zde najdete monumentální Chrám sv. Mikuláše, vystoupat můžete na jeho ochoz. Vaší pozornosti samozřejmě nesmí uniknout Staroměstské náměstí. Dalším cílem vaší cesty může být Trojský zámek a k němu přilehlá zoologická a botanická zahrada. Vidět byste také měli Vyšehrad a samozřejmě i Památník bitvy a Bílé hoře. Vyrazte také na Petřínskou rozhlednu, v její těsné blízkosti se nachází i proslulé zrcadlové bludiště. V Praze můžete navštívit i galerie, výstavy a muzea. Možností je zkrátka dost a dost. Další tip na super výlet najdete zde.

navstevujeme_cz

Levné a komfortní ubytování v blízkosti centra je tu i pro vás!

Pokud si myslíte, že za ubytování v Praze musíte utratit tisíce, jste na velkém omylu. Velmi komfortní ubytování nabízí Rezidence Topolová. Tato ubytovna nabízí ubytování hned několika typů. Ubytovat se můžete v jejím hotelu, penzionu, hostelu a pronajmout si dokonce můžete i apartmán. Ubytovna Praha leží na Praze 10 a do centra se odsud dostanete pohodlně metrem již za 15 minut! Více informací najdete na rezidencetopolova.cz


This entry was posted in Česká republika. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *