Stovky historických památek a teplé moře, to je dovolená v letovisku Bodrum

Chystáte se letos do Turecka, ale ještě přesně nemáte vybranou lokalitu? Nebo zatím jen plánujete letní dovolenou a nevíte, do jaké země vyrazit? Chcete kromě krásného moře a pláží také někam, kde je dostatek historických památek? Pak vyražte do tureckého letoviska Bodrum, na Egejské riviéře. V jeho okolí se nachází mnoho zajímavých míst, která byste neměli vynechat. 

Egejská riviéra má příjemnější počasí

Egejská riviéra je mezi turisty čím dál oblíbenější. Kromě výše zmiňovaných důvodů sem návštěvníci jezdí také proto, že je tu příjemnější klima. Teploty i v letních měsících obvykle nepřekračují 30 stupňů, což je pro většinu lidí snesitelné. Naopak, v letoviscích Turecké riviéry, jako je Antalya, často hodnoty přesahují i 35 stupňů, navíc je tu vysoká vlhkost vzduchu.

Bodrum – živé letovisko s tureckou tváří

Mezi nejnavštěvovanější letoviska Egejské riviéry patří bezesporu městečko Bodrum. Kdo si tu dovolenou užije? Zejména lidé, kteří milují památky a historii, kterým nevadí hluk, noční život, ruch velkoměsta a také vyšší ceny. V letovisku Bodrum se rozhodně nebudete nudit. Pokud vás omrzí relax na oblázkové pláži, můžete vyrazit do barů, diskoték, za kulturou, nebo prostudovat něco z historie.

BodrumUrčitě byste neměli opomenout návštěvu Mauzolea, které ve své době bývalo jedním z divů světa. Dále můžete ve městě spatřit Muzeum podmořské archeologie, které patří k nejvýznamnějším na světě. Je umístěno do stavby z 15. století, Hradu svatého Petra.

Ačkoli je Bodrum turisticky vytížen, stále si uchovává ráz tureckého městečka. Můžete vyrazit na typický turecký trh, v zapadlejších uličkách navštívit klasické restaurace a bazary, popovídat si s místními o jejich životě.

Kousek do Řecka

Turisté, kteří se z Egejské riviéry vrátili často tvrdí, že jim spíše než Turecko připomíná Řecko. Není se čemu divit, v těchto místech stály dříve významné řecké státy. A ostatně do Řecka se můžete i podívat. Oblíbený ostrov Kos je z letoviska Bodrum vzdálen jen necelých 30 km, a trajekty s výletníky tam vyjíždí pravidelně.

This entry was posted in Turecko. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.