Zajímavá místa Itálie

Chystáte se na dovolenou směr Itálie a nevíte, jaká zajímavá místa rozhodně stojí za navštívení? Inspiraci a potřebné informace se dozvíte právě v následujícím článku. Pusťte se do čtení a vyrazte na dovolenou přesně podle vašich představ.

Benátky

Itálie - Benátky

obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: Idea go)

Pokud jste romantiky tělem i duší, rozhodně neopomeňte poctít návštěvou bezkonkurenční Benátky, které se vznešeně rozprostírají na neuvěřitelných 118 ostrovech. Nadpozemskou atmosféru dokresluje nespočetné množství mostů, právě tady jich naleznete až 400. Projeďte se na kanálu Grande a vysedněte na náměstí sv. Marka, kde si všichni milovníci historie přijdou na své.

Ligurská riviéra

Přejete si strávit pár dní mimo přeplněné pláže? Vydejte se právě sem. Romantické, opuštěné zátoky přímo lákají k intimním okamžikům ve dvou. Zlatistvé pláže, jeskyně a blankytné moře, právě tyto přívlastky vhodně vystihují tuto oblast. Zamiřte do okolních měst jako Janov, Cannes, Monaco nebo Monte Carlo a poznejte místní atmosféru.

Ostrov Elba

Milujete historii a jste fanouškem Napoleona? Tak pak navštivte nejmalebnější ostrůvek ve Středozemním moři a jděte po stopách vyhlášeného vojevůdce Francie. Prohlédněte si muzeum i pevnost, o kterou se zasloužil.

This entry was posted in Itálie. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *