Proč zamířit do Seattlu?

Vydáte-li se na průzkum západního pobřeží USA, určitě byste neměli bez povšimnutí minout jedno z největších měst na pobřeží, Seattle. Relativně mladé město, jehož zrod se datuje zhruba do poloviny 19. století je proslulé hudbou a všude přítomnými kavárnami. A existuje hned několik pádných důvodů, proč právě toto velkoměsto navštívit.

Pokud rádi mlstáte a oblíbili jste si lahodný cheescake, měli byste v centru města zamířit na ulici Pike street, která bude rájem pro vaše rozmlsané chuťové buňky. V domě s číslem popisným 700 se nachází restaurace The Chesscake factory.

Jak už název sám vypovídá, milovníci svěžího dezertu si opravdu přijdou na své. Ve velmi příjemné restauraci mají na jídelním lístku cheescake všech možných chutí, tvarů a barev. Ochutnat můžete u nás už dobře známý cheescake s jahodami nebo citronovou příchutí, ale můžete se pustit i do odvážnějšího testování dýňových, pepermintových, karamelových nebo jablečných kousků svěžího zákusku.

Kromě The Cheescake factory stojí jistě za návštěvu Starbucks poblíž Pike place marketu. Na první pohled nenápadná kavárna se ničím neodlišuje od jiných kaváren tohoto řetězce. Ale jedná se o vůbec první Starbucks na světě a první kafe se zde začalo vařit před více než 40 lety.

SeattleMáte-li rádi rozhled, měli byste si zamířit na Space Needle, jedno z nejvyšších míst a zároveň dominantu Seattlu. Rozhledna, která vás upoutá už svým nezaměnitelným tvarem, byla vystavěna již v roce 1962 a v té době byla nejvyšší budovou na západ od řeky Mississippi. Ve výšce zhruba 150 metrů se můžete kochat fascinujícím pohledem na město i široké okolí, stejně jako tisíce lidí před vámi. Mimochodem zde nacházel inspiraci třeba John Lennon.

K Seattlu však patří i další slavné osobnosti, na trvalo se zde usadil oblíbený spisovatel Robert Fulghum, který má nespočet fanoušků i v České republice. A v nedalekém městě Medina na východním pobřeží jezera Washington narazíte na dům Billa Gatese.

Seattle patří k nejdražším městům ve Spojených státech, ale také nejkrásnějším a nejzajímavějším. Díky relativně malé vzdálenosti od turisticky vyhledávaného San Francisca a Los Angles je však Seattle v hledáčku turistů trošku neprávem opojímeným místem, které však má svým návštěvníkům co nabídnout.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: porbital).

This entry was posted in USA. Bookmark the permalink.

One Response to Proč zamířit do Seattlu?

  1. Geek says:

    Seatlle je i dobrý cíl pro fanoušky Nirvány, která tam začínala.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *