CYKLOZÁJEZDY DO ITÁLIE – DOVOLENÁ SNŮ PRO CYKLISTY

Je vaší velkou zálibou jízda na kole? Děsí vás představa dovolené na přelidněné pláži? Chcete dát svému odpočinku nový rozměr a poznat přírodní krásy některé jižní země? Jako dělané jsou pro vás cyklozájezdy do Itálie. Co byste o nich měli vědět? Jak cyklozájezdech do Itálie probíhají?

Itálie je jednou z nejvyhledávanějších destinací pro letní i zimní dovolené. Malebná země dostala do vínku moře, hory i nížiny. Učaruje nejen milovníkům přírody, ale i historie, kultury, módy… Stále více cyklistů si Itálii volí pro svoji dovolenou. Důvod je prozaický – na kole se zde jezdí dobře, bezpečně a navíc jde o dopravní prostředek, ze kterého zemi vždy nejlépe poznáte.

Reschensee na italsko-rakouském pomezí

Cyklozájezdy do Itálie jsou oblíbené u sportovců, kteří se jízdě na kole věnují pravidelně, stejně jako u víkendových cyklistů. Některé cyklozájezdy mají delší a náročnější trasy, jiné jsou více vstřícné k příležitostným sportovcům,“ uvedl Petr Smítka, organizátor zájezdů a majitel cestovní kanceláře Smart Travel.

Nejlepší cyklodovolené nejen v Itálii

Se stoupající oblibou cyklozájezdů v Itálii se rozšiřuje i jejich nabídka. Poznat můžete severní hornatější část Itálie, ale projet si také pohodové Toskánsko, které je vyhlášené pro svoje bezkonkurenční speciality. Ke sportování totiž patří i dobré jídlo.

  • Cyklozájezd kolem Elbe – jednoho z největších ostrovů Toskánského souostroví – je rozdělen do celkem 5 až 6 dnů. Trasy měří okolo 50 až 60 km (podle chuti). Na kole tak poznáte ostrov, který se stal na chvíli i domovem slavného Napoleona Bonaparte. Určitě si jej oblíbíte díky podivuhodným oblázkovým plážím a nejen při jízdě se budete kochat malebnými horskými vesničkami.
  • Pro náročnější cyklisty, kteří chtějí kromě Itálie poznat na kole i další části Evropy, je určená cyklodovolená, která vede podél řeky Inn a Adige (projedete Rakousko, Švýcarsko i Itálii). Trasu z Mořice do Merana pojedete po úsecích dlouhých 50 až 60 kilometrů, které vedou po asfaltu i šotolině. Obdivovat budete nádheru horské přírody, protože trasa vede přes nejkrásnější horské úseky. Okouzlí vás i středověká městečka a hrady.
  • Cyklodovolená na jednom místě – jestliže chcete na dovolené jezdit na kole, ale zároveň bydlet stále na jednom místě, je pro vás ideální cyklodovolená u rakouských solných jeskyních. Bydlet budete v útulném hotelu a během dne jsou pro vás připraveny cyklovýlety do těch nejzajímavějších míst v okolí, jako jsou například jezera Wolfgangsee, Mondsee a Attersee.
  • Švýcarsko na kole – když toužíte po majestátných horách, které chcete zdolat na kole, zvolte cyklozájezd do Švýcarska, konkrétně do oblasti tzv. Aarské stezky. Vede kolem řeky Aare a projedete si trasu z Jungfrau do hlavního města Bern. Minete nádherná jezera, vodopády, ledovce, pokoříte hory, projedete soutěskami a obdivovat se budete malebným švýcarským městům i romantickým dřevěným usedlostem.
  • Pohodová cyklodovolená v „Kanadě“ – poznat Kanadu na kole? Nemusí to být finančně náročné. Řeč je totiž o tzv. Rakousko-německé Kanadě, která se rozprostírá v údolí řek Lech a Loisach. Tento zájezd je pohodový a vede nádhernými pastvinami, lesy i horami. Uvidíte malebné vodopády, kouzelné vesničky i městečka.

Co vědět o cyklodovolené a na co se připravit?

Cyklozájezdy do Itálie nejsou určené pouze pro vytrénované sportovce. Pokud jezdíte rekreačně na kole, máte dostatečnou kondici na to, abyste takový zájezd do Itálie nebo jiné země zvládli. Průvodci, kteří s vámi pochopitelně absolvují trasu také na kole, jízdu přizpůsobí ke spokojenosti všech účastníků.

Postaráno je také o váš komfort. Vybrat si zpravidla můžete z více variant ubytování. „U některých cyklozájezdů je možnost vybrat si z ubytování v hotelu nebo pod stanem. Stejně tak si turisté mohou vybrat mezi snídaní či polopenzí nebo vlastním zajištěním jídla. Vždy se přitom projíždí přes vesnice či města, kde je možné bez problémů potraviny nakoupit,“ dodal Petr Smítka.

Není ani třeba starat se o převoz věcí na kolech. Zájezdový autobus s přívěsem na kola, který turisty veze z České republiky do příslušné destinace, totiž cyklisty doprovází a je k dispozici každý den. Není proto nutné vozit vše s sebou, ale cyklista si bere pouze nejnutnější vybavení.

Stejně jako při každé jiné dovolené, je třeba i při cyklozájezdu dodržovat pitný režim a pravidelně se stravovat. Vyhnete se tak případným zdravotním problémům způsobených dehydratací. Vodu je možné doplnit z kohoutku v místě ubytování, případně ji zakoupit.

This entry was posted in Itálie. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.