Krásné pláže, vysoké hory a přívětiví lidé – to je dovolená na Olympské riviéře

Do Řecka míří každoročně tisíce turistů, kteří vědí, že zde stráví skvělou dovolenou. Oblíbené jsou jak řecké ostrovy, tak samozřejmě pevnina. Vybírat je opravdu z čeho. Mnoho lidí si zamilovalo Olympskou riviéru. Není se čemu divit. Nabízí vám jak skvělé pláže, tak hlavně tajemné pohoří Olymp, kam zejména lidé s aktivnější povahou mohou podnikat túry a pozorovat moře z výšky. Jaká letoviska na Olympské riviéře navštívit a proč vůbec jet právě sem?

Leptokaria – centrum českých turistů

Snad nejoblíbenějším letoviskem je pro naše turisty malé městečko Leptokaria. To, že Češi sem rádi a často jezdí, poznáte všude. V restauracích najdete jídelní lístky v češtině, v obchůdcích a hotelích často umí personál pár slovíček, nebo vás rovnou překvapí obsluhující Češi.

Leptokaria je centrem, kde si dovolenou užijí jak rodiny s dětmi, tak mladí lidé toužící po nočním životě. Středisko je rozlehlé, stačí si jen vybrat ubytování ve vhodné části města. Hodně sem míří lidé na ozdravné pobyty, moře ve spojení s Olympem vytváří ojedinělé klima, které má velmi dobré účinky na alergie a astma.

LeptokariaKlid najdete v Nei Pori

Kdo hledá klidné letovisko, kde ho nebude rušit v noci hlasitá hudba a halas bavících se lidí, má možnost strávit dovolenou téměř na konci světa – ve vesničce Nei Pori. Od Leptokarie je vzdáleno pouhých pár kilometrů. Turisty sem nejvíce láká dlouhá a 100 metrů široká pláž, která patří k těm nejlepším na riviéře.

Pláž je oceněna Modrou vlajkou, moře se tu svažuje jen velmi pozvolna, proto je letovisko vhodné zejména pro rodiny s malými dětmi, nebo osoby s omezenou schopností pohybu.

Co vidět na Olympské riviéře?

Soluň a její památkyKomu se nechce jen polehávat na pláži, případně šlapat náročné túry do hor, může si půjčit auto a vyrazit po výletech. Jen 5 km od Nei Pori se nachází městečko Platamonas. Kromě toho, že je to velice příjemné místo, stojí tu také zřícenina hradu Platamon. Z jeho hradeb je krásný výhled na okolí.

Z letoviska Leptokaria je to několik málo km k místu Lifidra – skrytému v horách a zajímavého tím, že voda zde teče do kopce a vy při jízdě vzhůru budete brzdit. Zeptejte se na přesnou trasu místních.

Kdo chce vyrazit kousek dále, jen 100 km od letovisek leží město Soluň. Dostupné je velice dobře jak autem, tak z Leptokarie také moderním vlakem. Ten vás tam doveze za hodinu.

This entry was posted in Řecko. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *