Island

Island je překrásným ostrovem, který se stále více dostává do popředí zájmu mnohých turistů vyznávajících bezstarostné cestování a překrásnou krajinu. Tato unikátní země toho totiž skrývá více, než si vůbec dokážete představit. Ostatně, každý si v tomto směru přijde na to své.

Zajímavosti Islandu

Abychom vás alespoň částečně navnadili na to, co můžete při cestě na Island vidět, přinášíme soupis těch nejoblíbenějších míst. Vaše cesta může spokojeně začít například v hlavním městě Reykjavík, kde se nachází kostel Hallgrímskirkja nebo parlament Arthing.

Jestliže vám jde o malebná města a obce, pak budeme ve výčtu rozhodně pokračovat. Je to například město Akureyri a vesnička Vík í Mýrdal.

analogicus / Pixabay

Čas byste si měli udělat také na přírodní skvosty Islandu, jichž je více než dost. Hlavními představiteli jsou Národní park Snaefellsjökull a Národní park Þingvellir. Tam můžete nalézt například největší jezero Islandu nebo jeden z nejstarších pramenů. Tím nejoblíbenějším je určitě gejzír Geysir. Obdivovat ale můžete i překrásný vodopád Gullfoss, kde voda stéká proudem z výšky deset až dvacet metrů. A to je skutečně nezapomenutelná podívaná.

Tak neotálejte a začněte plánovat svoji vysněnou rodinnou dovolenou na Island.

This entry was posted in Ostatní and tagged , , . Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *