Evropské metropole – ideální místo na podzimní víkend

Eurovíkendy jsou mezi cestovateli velice oblíbeným artiklem. Možnost navštívit zahraniční město na přiměřeně dlouhou dobu, například v podobě prodlouženého víkendu. Popularita tohoto typu cestování stoupá hlavně proto, že za relativně nízké pořizovací náklady máte možnost poznat to nejlepší z daného evropského města. A pravdou je, že v libovolném ročním období.

Vzhledem k tomu, že v nadcházejících měsících dojde k příchodu podzimu, budeme tento článek orientovat tímto směrem. Seznámíme vás s těmi nejoblíbenějšími metropolemi v podzimním čase.

Kam vyrazit do Evropy na podzim?

Podzimní eurovíkend můžete strávit kupříkladu v Benátkách. Tam na vás samozřejmě čeká věhlasný Canal Grande rozprostírající se v celém centru města. A právě z lodě zažijete pravděpodobně tu největší romantiku při poznávání nejrůznějších zákoutí a míst.

Přednost můžete dát také Milánu. Městu, které je v první řadě nesmazatelně spojeno s módou a designem. Je to hned několik starých a historicky hodnotných staveb, kam můžete zavítat. Třeba do katedrály Narození Panny Marie nebo se podíváte na fresku Poslední večeře, jež je dílem Leonarda da Vinciho.

Julius_Silver / Pixabay

Hodně okouzlující je také Londýn. Jeden z nejklasičtějších eurovíkendů vede samozřejmě do Londýna. Tam navštívíte kupříkladu Buckinhamský palác, Tower nebo Westminsterské opatství. Chybět vám samozřejmě nebudou ani pověstné telefonní budky a dvoupatrové červené autobusy.

Nakonec by měla padnou ještě jedna zmínka o Itálii, kterou tvoří Řím. Právě v něm můžete prožít jeden z nejromantičtějších víkendů na podzim. V jeho prospěch hovoří hlavně velká historická hodnota, kterou lze spatřit v podstatě na každém kroku. Velkou podívanou je legendární Koloseum, ale i spousta ostatních pamětihodností z doby minulé.

This entry was posted in Itálie and tagged , , . Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.