Nový Zéland

Chystáte se vyrazit na dovolenou na Nový Zéland? Nebo dokonce v této překrásné zemi chcete strávit hned několik měsíců naráz? Potom byste měli určitě vědět, kam vyjet a podle čeho si sestavit výsledný itinerář cesty. S tím vám pomohou následující řádky.

Co nesmíte vynechat na Novém Zélandu?

Vaší první zastávkou by se měl stát určitě nejstarší národní park Tongariro, kde si mimochodem můžete prohlédnout překrásnou horu Ngauruhoe. Poté pokračujte do zálivu Bay of Islands. Do zátoky, která vás pohltí svou rozmanitostí a výjimečností.

skeeze / Pixabay

Pokud patříte k příznivcům hobitů, je téměř povinností zastavit s ve Hobbiton Movie Set, což je takový malý Hobitín s malými domečky a naprosto dech beroucí zelení okolo. A pokud byste měli ještě dostatek sil, určitě se zaměřte na tyto zajímavosti.

  • Jeskyně Waitomo
  • Milford Sound
  • Muzeum Toitu Otago Settlers Museum
  • Poloostrov Coromandel
  • Televizní věž Skytower s výškou až 328 metrů

Je pravdou, že ať už se na Novém Zélandu vrtnete kamkoliv, vždy poznáte především pohostinnou zemi s úchvatnými panoramaty a krajinou, jež ve vás vyvolá spoustu kladných emocí. Těšit se můžete i na velice přívětivou náturu místních obyvatel, originální gastronomii a možnost cestovat mezi chladnými a teplými místy ostrova.

This entry was posted in Ostatní and tagged , , . Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *