Navštivte Antarktidu

Antarktida je čtvrtým největším kontinentem, který je však spojen s poměrně drsnými podmínkami. I přesto se do jejích útrob vydává bezpočet nejrůznějších dobrodruhů a vědců za plněním svých snů a poznáváním.

Pakliže o něčem takovém uvažujete, možná vás budou zajímat fakta o tomto kontinentu.

Zajímavosti o Antarktidě

Vědět byste měli určitě to, že jde o nejstudenějších místo na celé Zemi. Dokazuje to nejnižší možná teplota -93,2 °C, což je naprosto neuvěřitelné. Zároveň je Antarktida označována za nejsušší a nejvyšší místo světa.

V porovnání s Evropou je Antarktida asi 1,3krát větší. Mimo jiné je označována i za největší poušť světa v tom smyslu, že místo písku je pokryta přemírou sněhu.

pixel2013 / Pixabay

Je až neuvěřitelné, že 90 % vší sladké vody na zemi se nachází právě na Antarktidě. Možná i proto se asi 38 světových velmocí dohodlo na tom, že v prostředí tohoto kontinentu nebudou provádět žádné vojenské aktivity, testy ani těžby.

Pokud se rozhodnete na Antarktidu vydat, vězte, že se v této nehostinné zemi nachází až sedm křesťanských kostelů, které můžete navštívit. A obávat se nemusíte ani propadnutí ledem, protože jeho průměrná tloušťka je asi 1,6 kilometru. O to horší může být vítr přesahující rychlost až 320 kilometrů za hodinu.

This entry was posted in Ostatní and tagged , , . Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *