cestovni kancelar

Do kolébky naší civilizace. Vydejte se na zájezd

Přejete si objevit kořeny naší evropské civilizace? Poznat místa, kde jsou planiny rozlehlé a hory vysoké? Vyslechnout si prastaré příběhy, které vypráví matka příroda? Vydejte se objevovat Gruzii a Arménii.

Cestování rozšiřuje obzory

Láká vás to do dálavy? Cestovní kancelář pořádá zájezdy, které vás vezmou do kolébky naší evropské civilizace. Gruzie i Arménie, to jsou místa, kam se lidé běžně nevydávají. Zájezd do Gruzie a Arménie vám přitom pomůže rozšířit si obzory a pochopit národy, které jsou hrdé na svou historii. V mnoha případech si totiž svou svobodu museli přísně střežit.

Vy jste objeviteli

Na internetu i v knihách si toho o Arménii i Gruzii přečtete mnohem méně, než byste čekali. masová turistika zde není. Dokonale upravená zimní střediska s prašanem jsou zatím přichystána jen pro několik turistů, stejně jako letní turistické trasy. Země jsou rozlehlé, lákadel je mnoho. Když zde budete, poznáte osobité kouzlo této krajiny. A přiroste vám k srdci. Najednou zjistíte, že nejste jen na zájezdu, ale že vy samotní jste objeviteli této prastaré kultury, která ještě nezná masový turismus.

Sešly se zde různé národy i etnika

Na území Kavkazu byla nalezena archeologická stanoviště, která vypovídají o tom, že kolébka evropské civilizace je právě zde. Odtud přišli první lidé osidlovat evropské vnitrozemí i pobřežní oblasti. I dnes zde pocítíte rozmanitost. Na malé rozloze se setkáte doslova s paletou národů, kultur, etnik, vyznání. Máte možnost pozorovat jejich každodenní rituály, jste tichým pozorovatelem, který nic nemění, ale vše si zaznamenává. Obohacujete své poznání světa.

Na zájezdu do těchto dvou zemí jistě nebudete pobývat jen ve skromných nadmořských výškách, byla by to věčná škoda. Svět hor čeká, až jej objevíte. Velký Kavkaz má bezmála pět tisíc metrů nad mořem. Pod horami se ukrývají Svatenie a Tušenie, památná údolí plná středověkých obranných věží.

This entry was posted in Ostatní, Inzerce. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.