Dovolená u moře 2018 – Chorvatsko stále táhne

Chorvatsko je stále jedničkou českých turistů. Krásné pobřeží lemují cenově dostupné apartmány, kempy, kotvící jachty i hotelové komplexy se službami na vysoké úrovni. Například dovolená s dětmi v Chorvatsku je jistotou, kdy si můžete vychutnat vaše společné chvíle na plážích u čistého moře, vyzkoušet skvělou kuchyni a výbornou zmrzlinu, nebo se zde věnovat vodním sportům. Chorvatsko je nástupnický stát bývalé Jugoslávie sousedící se Slovinskem, Srbskem, Bosnou a Hercegovinou, Černou Horou a Maďarskem. Jadranské pobřeží je známé i četnými ostrovy, které jsou vhodné i pro sportovní a rodinnou dovolenou. Chorvatsko je i v roce 2018 stále nádherné místo vhodné na dovolenou.

Zvláštnosti o Chorvatsku

Například také Istrie má svoji šikmou věž v Završju, je vysoká 22 m a nakloněná je 40 cm. I zde najdete místa oblíbená šlechtou. Opatijská riviéra byla společně se zdejším Azurovým pobřežím hlavním cílem habsburské elity, a dodnes má přívlastek Jadranské Nice. Pokud máte rádi zeměpis, místem Senj-om prochází 45. rovnoběžka, takzvaný Sunčanik. Máte-li rádi zábavu, zkuste si vyrazit na Karneval v Rijeke, který rozhodně patří mezi 3 nejatraktivnější karnevaly v celé Evropě. Známé město Zadar má první mořské varhany na světě, které vytvářejí zvuk pouze pod vlivem větru a mořských vln. Zážitek je prostě dokonalý, nenechte si jej ujít. Na omítku majáku Veli Rat na ostrově Dugi otok bylo použitých neskutečných 100 000 vaječných žloutků. Myslíte, že to na ní poznáte? Zkuste se tam zajet podívat. Zdejší kameny jsou úžasné a dostaly se i za hranice všedních dnů. Na stavbu Bílého domu ve Washingtonu je totiž použitý mramor z ostrova Brač. Milovníci historie a umění ocení Trogirskou kapli, která obsahuje 150 lidských postav v podobě skulptur.

Chorvatsko a dovolená u moře

Chorvatsku na dovolené vás čeká průzračně čisté moře i pláže často vyznamenané Modrou vlajkou. Nádherná pobřežní architektura, vynikající podmínky provodní i suchozemské sporty a skvělá dostupnost činí z této úžasné země na pobřeží Jadranu stále jednu z nejoblíbenějších letních destinací českých turistů. Vaše dovolená 2018 tak může být prostě jedinečná. Jde také o bezpečnou zemi, což je velmi důležité. Poznejte jedinečnou krásu přírody i letovisek, jako je Istrie, Dubrovník, Šibenik, ostrov Krk, Pag či Korčula a prožijte zde skvělou dovolenou třeba i all inclusive, plnou slunce a odpočinku. Vaše dovolená u moře 2018 může být ta nejkrásnější.

This entry was posted in Chorvatsko, Ostatní, Inzerce. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.