Kdy se vydat do Ruska?

Ruskou zemí plnou přírodních krás a historických památek. Ještě aby ne, když se rozpíná přes 2 kontinenty. Rozhodně je to tak jedno z míst, které je třeba alespoň někdy v životě navštívit. Pečlivě ale plánujte, neboť Rusko je země kde dnes znamená zítra! Narazit také můžete na velké výkyvy počasí.

Nic také nepodceňte a zařiďte si správné cestovní pojištění.

Cesta

Obecně se nejvíce doporučuje vyjet do Ruska na jaře nebo na podzim. Měsíce jako červenec a srpen jsou sice velmi teplé, nicméně v evropské části se jedná o nejdeštivější období. Proslulá je v Rusku zima, kdy po celé území drtí třeskuté mrazy. Sibiř dokonce drží rekord nejnižší naměřené teploty na světě. A to až -71 st. Celsia! Zasněžená Moskva ale určitě svoje kouzlo má.

Kvůli současné situaci mezi Ruskem a západem byla Česká republika nucena zrušit bezvízovou dohodu. Je proto předložit všechny potřebné dokumenty a složit částku 1 200,- Kč na ruském konzulátu. Najít je můžeme v Praze, Brně, Karlových Varech a Ostravě. Vízum byste měli bez problému dostat do 7 dnů.

Moskva

Matička Moskva je tradičně nejnavštěvovanějším místem. Povinností je samozřejmě Rudé náměstí s Leninovým mauzoleem. Dále tu je mnoho kostelů a katedrál – sv. Basila, Krista Spasitele a sv. Izáka, chceme-li jmenovat ty nejznámější. Vydejte se také ke Kremlu. Majestátní budova a sídlo současného ruského prezidenta i jeho carských předchůdců.

Národní park Smolensk

Vydáte-li se na Sibiř, čeká vás mnoho přírodních krás. To je případ velkého národního parku Smolensk, ve kterém se nachází až 35 jezer. Známý je nejen svou velikostí ale také pohádkovými borovými lesy, březovými háji a západy slunce.

Více o pojištění cestovním a majetkovém na https://ergo.cz/.

This entry was posted in Inzerce, Ostatní. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *