Začnete plánovat dovolenou v roce 2021

Doufejme, že rok 2021 bude oproti roku 2020 daleko lepší z pohledu cestování. Narážíme především na otevření hranic, uvolnění karanténních režimů a podobně. Pokud tomu tak bude, je nejvyšší čas, začít se připravovat na dovolenou v roce 2021. Když vás nic nebude omezovat z tohoto pohledu, možností jistě bude více než dost.

Zajímavá místa pro zahraniční dovolenou

V následujících tipech vám představíme od každého něco. Vždy však půjde o originální a něčím okouzlující destinace, o kterých jste možná nikdy nepřemýšleli. Ale vězte, že toho mají hodně co nabídnout.

Jedním ze žhavých favoritů se může stát ostrov Aruba nacházející se v Karibském moři. Ten je ztělesněním ráje na zemi a patřičné exotiky. Dokazují to palmy, krásné útesy, ale také velice bohatý kulturní život v centru dění. Vyhledávaná by se v tomto směru mohla stát i Kostarika se svými tropickými lesy. Ta mimochodem obývá přední příčky nejrůznějších dovolenkových žebříčků.

travel

Pravdou ale je, že na zahraniční dovolenou nemusíte vyrážet příliš daleko. Dokazuje to Nizozemsko se svými překrásnými květinovými zahradami. Zde si asi každý přijde na to své, ať už je to hlavní město Amsterdam nebo třeba aktivní dovolená na tamních prvotřídních cyklostezkách.

Vyznavači skutečné exotiky se nemusí vyhýbat ani dobrodružství, které předkládá třeba Uruguay. Volit v této zemi můžete mezi místními farmami, vinařskými oblastmi nebo dáte raději přednost přírodním pramenům. Možností je více než dost. V poslední době se hodně exotickou záležitostí stalo i Maroko, což dokazují taková místa jako Marrakéš, Fes a As-Sawíra. V těchto městech poznáte unikátní kulturu. Daleko to nebudete mít ani k pouštním místům na Sahaře, kde na každého náruživého cestovatele čeká přemíra dalších zážitků.

Tak neotálejte a pusťte se do plánování dovolené 2021 už teď.

This entry was posted in Ostatní. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *