Zimbabwe je plné překrásných míst

Zimbabwe neboli Zimbabwská republika, to je jeden ze známých vnitrozemských států nacházejících se v jihovýchodní části afrického kontinentu. Tato destinace je jako stvořená pro dobrodruhy, kteří chtějí zažít něco více než jenom povalování se na pláži.

Zimbabwe si vás podmaní

Pokud navštívíte Zimbabwe, směřujte k těm největším dominantám této země. Známé jsou bezpochyby Viktoriiny vodopády omílané pod originálním názvem Victoria Falls. Ty se nachází na řece Zambezi a pyšní se největší šířkou na celém světě. Ta dosahuje 1 700 metrů. Z vodních ploch si můžete vybrat také jezero Kariba, jehož délka je 223 kilometrů.

Pokud toužíte po neskonalé přírodě, vaše kroky by měly směřovat do Národního parku Hwange. V jeho případě se vaším výchozím bodem stane místo označované Main Camp. Jedinečný je také Národní park Mana Pools, který je mimochodem zapsaný na seznamu UNESCO.

V Zimbabwe můžete obdivovat i zříceniny Velké Zimbabwe pár kilometrů od města Masvingo. Když se budete pohybovat v Bulawayo, určitě nezapomeňte na návštěvu tamního přírodního muzea, které má celkem slušnou historii. Postaveno bylo v roce 1962. Spousta krás pak čeká v samotném hlavním městě Zimbabwe. Tím je Harare, kde stojí například Katedrála Panny Marie a všech svatých. K vidění jsou jak historické objekty, tak rušné centrum metropole. Každý si v tomto směru zkrátka přijde na to své.

zimbabwe

Ostatní národní parky Zimbabwe

Pokud by vám tohle všechno bylo málo, nezoufejte. Zimbabwe je působištěm jako stvořeným pro dobrodruhy a milovníky přírody, takže budete moci pokračovat v prozkoumávání dalších národních parků. Je to například Matobo, Chimanimami, Matusadona nebo známý Národní park Nyanga. Můžete si být jistě, že dovolená v Zimbabwe se pro vás stane nezapomenutelnou po všech stránkách. A je jedno, v jakém duchu si poznávání této země naplánujete.

This entry was posted in Ostatní. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *