monokulary

Monokuláry upotřebitelné ve dne i v noci

Pokud někde narazíte na pojem monokuláry, můžete si pod ním představit jediné. Jde o monokulární pozorovací dalekohledy, které se od těch klasických liší tím, že mají pouze jeden tubus využitelný k pozorování vzdálených věcí. Jestliže vás monokuláry zajímají více, v následujících řádcích vám o nich prozradíme dost, včetně toho, že je lze využít také v noci.

Jaké jsou typy monokulárů?

Na úvod bychom měli začít tím, že monokuláry mohou nabývat nejrůznějších podob. Typickým příkladem jsou monokuláry s přímým okulárem, ale také ty s lomeným okulárem. Třetí pomyslnou kategorii pak představují mini přístroje.

Jestliže se ptáte, kde se vám tato technika může hodit, odpověď nebude příliš složitá. Jak už svým tvarem připomíná sám monokulár, primární užití je především při sportovní střelbě nebo myslivosti, kdy můžete dokonale zaměřit na konkrétní zvíře. S monokuláry však můžete zvířata jenom pozorovat. Přijdou vám vhod i při fotografování.

Monokuláry pro noční vidění

Jak už jsme prozradili v úvodu tohoto článku. Tento typ optické techniky nemusíte využívat pouze ve dne. Existují také monokuláry určené do tmy. Jejich představiteli je noční vidění. To pochopitelně pracuje na trochu jiném principu než klasický monokulár. Noční vidění souvisí se zbytkovým světlem, díky němuž pak lze vidět v noci to, co pouhým okem jednoduše nespatříte. A i takové pozorování může být velice zajímavým zážitkem, protože právě v noci příroda ožívá.

Pakliže bychom se měli zmínit o nejčastějších typech nočního vidění, je to kromě toho monokulárního také to klasické podobné dalekohledu. Tyto produkty se prodávají jako příslušenství na puškohled nebo existuje varianta v podání brýlí na noční vidění. To nabývá také odlišných technologických podob – generace I +, generace II + a digitální noční vidění. Stačí si pouze vybrat.

This entry was posted in Ostatní, Inzerce. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *