Textilní, nebo skořepinový kufr?

Pokud chcete vyrazit na bezproblémovou dovolenou nebo pracovní cestu, je třeba zvolit správný kufr, který vám bude vyhovovat. Vybírejte podle materiálu, velikosti i doplňků.

Pokud chcete opravdu kvalitní kufry a často cestujete, zaměřte se na skořepinové neboli plastové kufry s polykarbonátem. Jsou nepromokavé, vybavené kvalitním pláštěm kufru, který vám na letišti jen tak nerozbijí. Navíc jsou již dnes vybaveny TSA zámkem, který mohou na letištích pracovníci bezpečnostních agentur při kontrole bez poškození otevřít. Mívají kvalitnější a vyměnitelná kolečka.

Výběr podle využití kufrů

Zaměřte se na účel, ke kterému budete kufry potřebovat. Pokud necestujeme sami, může se vám hodit sada 3 kufrů. Je cenově výhodnější a nejmenší kufr můžete využít jako příruční zavazadlo do letadla. Na dovolenou oceníte větší kufry. Na pracovní cesty a prodloužené víkendy vám bude stačit střední velikost. Pokud mají kufry 4 double otočná kolečka, je s nimi pohodlná manipulace a snadno se neopotřebují.

Velikost a provedení kufru

Kabinový kufr, který velikostně splňuje požadavky leteckých společností předepsané pro přepravu příručního zavazadla, má specifické rozměry. Výška kufru by neměla přesahovat 55 cm. Šířka je většinou povolena do 40 cm a hloubka kolem 20 cm. Jednotlivé společnosti mají jinou předepsanou velikost palubních kufrů. Pozor si dejte na charterové lety, tam se občas kufry přeměřují a mohl by vás při nedodržení velikosti čekat příplatek. Informujte se vždy na stránkách letecké společnosti.

Přidaná hodnota kufrů

Některé textilní kufry disponují funkcí rozšiřitelnosti a po rozepnutí jednoho zipu se kufr roztáhne do šířky, většinou o 4 cm. Tak zvýšíte kapacitu kufry. Můžete si pak přivézt z dovolené suvenýry. Většinou totiž při páteční cestě svůj kufr nemůžeme zavřít. Rozšiřitelný kufr je pak mnohem vhodnější. Mezi další funkce zavazadel patří nastavitelná vysouvací rukojeť, kódový zámek TSA, čtyři kolečka, vnitřní síťová přepážka, stahovací popruhy a vnitřní i vnější kapsy.

Materiál kufru

Důležitou roli při volbě zavazadla hraje i materiál. Skořepinový kufr bývá z plastu, jako je polykarbonát, ABS či polypropylen, dále existui textilní kufry, ale i kožené a hliníkové kufry. Kožené kufry mají luxusní vzhled, ale jsou náchylnější na poškrábání. Textilní kufr má nižší hmotnost, je často rozšiřitelný a jednoduše zvětší úložný prostor. Nejsou ale vhodné pro převoz křehkých věcí. Odolnější jsou skořepinové neboli plastové kufry. Lépe ochrání náklad před deštěm a vlhkem.

This entry was posted in Inzerce, Ostatní. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *