TIPY NA ZAJÍMAVÉ VÝLETY ZA HRANICE ČR

Babí léto a jarní počasí stále ještě láká k výletům za hranice České Republiky. V dnešním článku bychom vám rádi představily dvě místa, které se vyplatí navštívit a které mohou být příjemným zpestřením vašich víkendů. Tak pojďme na to.

Termální lázně

Pokud někdo stále váhá nad pojmem termální lázně, vězte, že se jedná o léčivé koupele, jejichž účinek na naše zdraví je znám již po dlouhá staletí. Své neduhy jezdí do lázní léčit jak nemocní lidé tak i ti, kteří zkrátka potřebují jen notnou dávku relaxace ve vyhřátých bazénech plných síry a dalších minerálů.

Jen kousek od severních českých hranic na německé straně se nachází termály Bad Schandau. Malé lázeňské město leží v národním parku Saské Švýcarsko a nachází se tu lázeňský komplex Toskana World. V areálu najdete několik vyhřívaných bazénů z nichž ten největší dosahuje plochy 260 metrů čtverečních. Bad Schandau lázně mají také jedno specifikum a tím je tzv. bazén liquid sound, jehož náplní je slaná voda, podvodní muzika a promítání relaxačních obrazců na strop celé místnosti v naprosté tichosti i tmě.

Koncentrační tábor Osvětim

Ze zcela jiného soudku je poznávací zájezd do koncentračního tábora Osvětim v Polsku. Tábor kde zemřelo během 2. světové války na 1,1 milionů lidí, z toho téměř 90% židů nenechá na místě nikoho chladného.

Poznávací zájezdy

Osobně jsem na prohlídce koncentračního tábora v Osvětimi a nedaleko ležící Březince byl a zážitek je to nadmíru rozpačitý. Je hezké vše vidět, ale je tu i cítit ve vzduchu všechno zlo, které se tu odehrálo. Osobně doporučuji vyhledat nějaký zájezd do Osvětimi s cestovní kanceláří, která vám zajistí nejen autobusovou dopravu, ale také českého průvodce a třeba vás vyveze ještě do vzdáleného Krakova.

This entry was posted in Ostatní. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *