Tropical Islands – ráj vodních radovánek nedaleko Berlína

Pokud milujete vodu a vodní radovánky, je po Evropě několik aquaparků, ze kterých však jeden jasně vyniká. Jedná se o park s názvem Tropical Island, a nachází se nedaleko Berlína. Na první pohled se jedná o nevzhlednou stavbu, ale jakmile vstoupíte, budete dokonale nadšeni. Jedná se o velkou halu, která je po celý rok vyhřívána na teplotu 25 stupňů, samotná voda má ještě o něco více. Navíc tento ráj zaujme také tím, že je zde vysazena řada tropických rostlin, a tak se budete cítit skutečně jako na exotickém ostrově.

Mnoho vodních atrakcí zaujme každého

PlážKromě samotného tropického ostrova si můžete užívat i v nákupní uličce, v dětském koutku, nebo na těch hlavních atrakcí, které tvoří řada tobogánů, skluzavek, umělé vlnobití, nebo různých vodních chrličů. Tou největší dominantou je však tobogán vysoký 25 metrů, který se svou délkou řadí mezi nejdelší v Německu. Často lze dosáhnout i rychlosti unikátních 60 – 70 kilometrů v hodině.

Stejně tak je ale možné navštívit špičkový saunový svět, kde se nacházejí tři typy saun, a to sauna bylinná, dřevěná a poté unikátní kamenná sauna, která je součástí chrámu Angkor Wat. Mimo to si lze zahrát také minigolf, užít si pravidelných zábavných show, nebo relaxovat ve zdejší laguně s velmi teplou vodou.

Jak je to se vstupným?

A pokud vás tento vodní svět skutečně zaujal, a budete přemýšlet o návštěvě, budou se vám hodit i informace o tom, na kolik vás jeho návštěva vyjde. Dospělí zaplatí necelých 35 euro. Děti do 15 let 27 euro, a mládež nebo studenti či důchodci necelých 30 euro. Samozřejmě vstup je na většinu atrakcí zdarma, tedy kromě největšího tobogánu, či vstupu do saun, nebo různých klubů – třeba toho pro děti. Navíc je velkou výhodou parku, že je pro všechny zájemce otevřen každý den, a díky své poloze je poměrně dobře dostupný i tuzemským turistům.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: cescassawin).

This entry was posted in Německo. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.