tenerife

Poznejte krásy a zajímavosti ostrova Tenerife

Tenerife, to je název jednoho z největších Kanárských ostrovů, který láká každoročně spoustu turistů na své příjemně hřejivé klima, jedinečnou faunu, flóru, ale také na teplé moře a krásné pláže. Jestliže se chystáte na dovolenou právě na toto místo, určitě vám přijde vhod několik zajímavých tipů. Prozradíme vám, kam byste měli vyrazit.

Dominanty ostrova Tenerife

Tou nejkrásnější pláží ostrova je bezpochyby Los Gigantes. Tato pláž je unikátní pro svoji barvu. Má černé vulkanické zabarvení. Užívat si budete i jedinečných výhledů na okolní útesy. Jestliže patříte mezi vodní živly, nemusíte skončit pouze na plážích. Takové středisko Siam Park v podobě vodního zábavního světa pro vás bude, jako stvořené. V podobném duchu bychom samozřejmě mohli pokračovat, což dokazuje pláž Playa de Las Teresitas.

Spoustu krás ostrova Tenerife objevíte mimo jiné v samotných městech. Jestliže dáváte přednost tradiční a komornější atmosféře, stane se vaším cílem rybářská osada zvaná Puerto de la Cruz. Tím hlavním turistickým fenoménem bude pochopitelně hlavní město zvané Santa Cruz de Tenerife, kde na vás čeká přemíra kultury, zábavy, ale i patřičný kus historie. Za dávnou minulostí můžete vyrazit i do přístavního města Garachico, popřípadě pojedete směrem do vnitrozemí, kde objevíte starobylé město La Laguna. Jednu z největších historických prohlídek vám mimo jiné zprostředkuje město La Orotava.

Města však nejsou tím jediným, co ostrov Tenerife nabízí. Co takhle šestistupňová pyramida zvaná Pyrámides de Güímar? Krásy přírody si budete užívat v národním parku Los Roques de Garcia. Povinností je vidět také ten nejstarší strom ostrova El Drago milenario. V překladu to znamená Tisíciletý drak. Před odletem z ostrova poznejte i hodně populární atrakci v podání Loro Parque, kde budete moci pozorovat delfíny a jiné exotické živočichy.

This entry was posted in Španělsko. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.