Španělské město bez aut

Jestliže vám při cestování do zahraničních destinací vaší spousta aut nacházejících se v centrech velkých měst, máme pro jeden velice zajímavý tip. Vyrazte na dovolenou do Španělska, konkrétně do města Pontevedra, kde si od ruchu dopravy a nepříjemného smogu rozhodně odpočinete. Právě zde totiž platí zákaz vjezdu automobilů do města.

Zlom přišel už v roce 1999

Je to už rovných dvacet let, kdy se starosta města Pontevedra rozhodl vyslyšet přání občanů města a rozhodl se k poměrně radikálnímu rozhodnutí. Vydal zákaz vjezdu do centra města. Tento příkaz se postupně začal formovat a nabývat stále lepších podob.

Dnes když dorazíte do španělského města Pontevedra zjistíte, že všechna přijíždějící auta jsou směřována do okrajových parkovišť kolem města. Jich je pochopitelně více než dost, aby byla tato lokalita vůbec schopna pojmout zájem těchto turistů.

A co na vás čeká v samotném centru? Milé překvapení. Zapomenout rozhodně můžete na jakékoliv dopravní značky, semafory a podobné ukazatele. Za těch dvacet let jako by z města zmizely všechny zmínky o tom, že se zde někdy jezdilo automobilem. Pontevedra je díky tomu určitým unikátem, což mimo jiné přispívá k celkové lepší návštěvnosti.

csminsoo1 / Pixabay

Užijte si město bez aut

Turista a cestovatel přijíždějící do tohoto města bude jistě nadšený. Ať už se ubytujete v jakémkoliv hotelu, můžete si užívat spánku při otevřeném okně, protože vás nebude rušit žádný hluk z aut, troubení a podobné tóny. Tomu všemu je konec. Pontevedra se i díky tomu stala velice bezpečným městem, ve kterém se rodiče nemusí obávat pouštět své děti samotné do školy, protože vědí, že je nic nesrazí. A to je přece zajímavý model, který stojí bezpochyby za vidění. Tak neváhejte a naplánujte si při cestě do Španělska také návštěvu města Pontevedra.

This entry was posted in Španělsko and tagged , , . Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.