Jak co nejvíce ušetřit při dovolené k moři?

Plánujete dovolenou u moře, ale nemáte dostatek peněz? Pak nezoufejte, protože vám přinášíme několik praktických tipů, jak si takový plánovaný rodinný zájezd co nejvíce zlevnit. Pokud chcete doopravdy ušetřit, měli byste se do toho pustit už od samotného začátku.

A tím je hledání dovolené na internetu, nikoliv fyzický nákup přes cestovní kancelář. Online hotely a letenky jsou totiž cenově dostupnější. To samé platí i pro cestovní pojištění. Poměrně zajímavou novinkou mohou být služby, kde si vyměníte vlastní ubytování s někým cizím, čímž ušetříte pravděpodobně nejvíce.

Zaměřte se na slevy

Chcete-li při rodinné dovolené ušetřit, pak hledejte především slevy. A ty spočívají například v last minute zájezdech. Zaměřovat se můžete také na to, že budete dávat přednost zájezdům s dětmi zdarma. Výjimkou nejsou ani množstevní slevy, pakliže víte, že vás do daného hotelu či jiného typu ubytovacího zařízení pojede více. Typickým důkazem jsou například rodinné apartmány.

Zvolte si správnou cestu

Ušetřit ostatně můžete už při samotné cestě k moři. Zvolíte-li vlastní dopravní prostředek, máte plánování trasy zcela ve vlastních rukách. Vyhnout se můžete například mýtnému a placeným úsekům. Mnohdy taková objížďka stojí trochu více drahocenného času, na druhou stranu ušetříte.

cocoparisienne / Pixabay

Termín a platební karty

Mnohdy ušetříte i tím, že na dovolenou k moři do zahraničí vyrazíte mimo sezónu, kdy je všechno o něco levnější a zároveň se nebudete připravovat o teplé počasí a plnohodnotné služby.

V neposlední řadě je dobré zmínit také ideální způsob placení za nejrůznější služby a produkty za hranicemi České republiky. Nejlépe, pokud budete platit bezhotovostně, to znamená prostřednictvím platební karty. Tím totiž získáte lepší směnný kurz oproti tomu, než kdybyste si peníze rozměnili před cestou v hotovosti.

This entry was posted in Ostatní and tagged , , . Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *