Nastane někdy doba, kdy budeme cestovat do vesmíru?

Otázka, na kterou doposud neexistuje jednoznačná odpověď, respektive je zřejmé, že k tomu dojde, jen se neví kdy. Možností, jak se v dnešní době dostat do vesmíru však neustále přibývá. Některé z těchto variant jsou reálné, jiné zase méně.

Je ale pravdou, že peníze dokáží v současnosti opravdu hodně věcí a jednou z nich může být například cestování do vesmíru. Pojďme se tedy seznámit s těmi nejvíce obvyklými a skutečnými variantami.

Staňte se součástí NASA

Začněme tím nejméně pravděpodobným způsobem, jak se dostat do vesmíru. Projít si institucí zvanou NASA od A až do Z. Takovou příležitost však asi nebude mít každý člověk, stát astronautem, potažmo jedním z mnoha, kdo bude moci bezplatně opustit planetu Zemi a vyrazit do vesmíru.

Zaplaťte si za cestu do vesmíru

Daleko větší šance budete mít například v okamžiku, když si zaplatíte sub-orbitální let pro vesmírné turisty. Taková legrace stojí asi 250 000 USD a trvá něco kolem 2,5 hodin. V tomto směru narazíte na specialisty ve svém oboru, takže obávat se nemusíte ani žádných komplikací. Při této cestě do vesmíru v něm strávíte asi 20 minut čistého času.

Free-Photos / Pixabay

A pokud byste se chtěli pohledu na zemi oddávat podstatně delší dobu, je alternativou ruská vesmírná stanice. Tam můžete být dopraveni zhruba za sumu 55 000 000 USD. Je však pravdou, že život na vesmírné stanici také něco stojí a cesta nazpět, jak by smet. Takže návrat na zem vás může vyjít na dalších 55 000 000 USD.

Jestliže nemáte dostatek peněžních prostředků, pak jsou tu ještě konspirační projekty, mezi které se řadí například Mars One, do něhož jsou přihlášeny již desítky tisíc lidí. Jenže budoucnost tohoto projektu je nejistá a hlavně se octnete v roli pokusného králíka, jehož cílem bude kolonizace Mars.

This entry was posted in Ostatní and tagged , , . Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.