Vydejte se vlakem do Vídně

Rakousko, potažmo jeho hlavní město Vídeň jsou velkým lákadlem pro spoustu turistů. Lidé toto místo navštěvují s nadšením, ať už kvůli jeho tamní atmosféře, vynikající gastronomii, památkám nebo nákupům. Pokud se vám zrovna nechce podnikat takovou cestu autem nebo autobusem, nabízí se ještě jedno pohodlné a komfortní řešení. A tím je vlakem. Pokud se chystáte vlakem do Vídně, určitě se vám hodí pár praktických informací.

Využijte přímé a komfortní vlaky

Jestliže chcete do Vídně dorazit bez jediného přestupu a toužíte po klidné a pohodlné jízdě, máte šanci vyjet nejenom z Prahy, ale také z Brna nebo z Ostravy. K dispozici vám budou vlaky RailJet, Express a EuroCity. Ty odjíždí tímto směrem v podstatě několikrát denně, takže limitováni nebudete ani výsledným časem.

Pokud pojede z Prahy, počítejte s délkou cestu 4 hodiny, z Brna to bude 1,5 hodiny a z Ostravy 3 hodiny. Bez jediného přestupu, v komfortním vlaku s dostatečným prostorem pro sebe a své osobní věci, včetně přidružených služeb.

WikiImages / Pixabay

Jízdenky na vlak do Vídně si v dnešní době můžete zakoupit buď u přepážky na konkrétním vlakovém nádraží nebo využijete daleko pohodlnější cestu přes internet z pohodlí domova.

Do Vídně klidně i v noci

Spoléhat se pochopitelně nemusíte jenom na denní spoje, jak by si mohl, kdo myslet. Vsadit můžete také na spoje noční. Třeba v okamžiku, kdy potřebujete být ve Vídni hodně brzdy ráno nebo vám odtud letí noční let do některé z exotických destinací kdekoliv ve světě. U nočních spojů se můžete spolehnout na to, že využijete i praktických lůžkových vozů, takže cestu můžete bez rušení a pohodlně prospat, a to ještě v přirozené poloze.

Tak neváhejte a zpestřete si běžnou cestu do nedaleké Vídně, kam vyrazíte vlakem za velice přijatelné jízdné již od 300 Kč.

This entry was posted in Rakousko and tagged , , . Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.