Cesta trajektem do Skandinávie: zážitek, na který budete rádi vzpomínat

Mezi země, jež jsou cílem mnoha zvídavých turistů, patří také severské země. Norsko i Švédsko nabízejí krásnou a mnohdy ještě nedotčenou přírodu, v níž se pohybovat je balzámem na duši. Cestu do Skandinávie můžete absolvovat také po vlastní ose za použití trajektu. Aby cesta na trajektu rychleji ubíhala, většina lodních společností nabízí na svých lodích bary, restaurace, dětské koutky a obchody. U delších přejezdů lze využít i bazény, vířivky nebo kino.

Norsko jako častý cíl cestovatelů

Výchozím bodem pro cestu do Norska může být i Dánsko. Trajektem do Norska se dostanete z několika měst – Hirtshals, Frederikshavn nebo Kodaně. Je-li vaším cílem hlavní město Oslo, pak se naloďte v Kodani. Nebo využijte noční přejezd z německého Kielu. Mezi Oslem a Kodaní trvá nejvzdálenější trasa přibližně 20 hodin. Chcete-li mít hezký výhled na moře nebo balkon, vyberte si raději kajutu na horní palubě. Základní ubytování na dolní palubě nabízí dvou až pětilůžkové kabiny.

Trajektem do Švédska

Častým cílem turistů je také země jezer – Švédsko. Cestujete-li po vlastní ose, máte na výběr hned několik zemí, které můžete využít jako výchozí bod – Lotyšsko, Finsko, Německo, Dánsko nebo Polsko. Z polské Gdyně jezdí třikrát denně trajekty do Karlskrony, přičemž tato cesta trvá přes 10 hodin a zvolit si můžete denní i noční spoj. Na cestu si určitě rezervujte dvou nebo čtyřlůžkovou kajutu v několika třídách.

Výhodný je spoj z polského Gdaňsku do Nynäshmanu, který se nachází asi jednu hodinu od hlavního města Stockholmu. Můžete ho využít pro navazující trajekt do Skandinávie ze Stockholmu do Finska.

S sebou si můžete vzít i svého mazlíčka

Turisté se často zajímají, je-li možné na trajektu cestovat také s domácím zvířetem. Psy, kočky nebo i fretky ve většině případu přepravovat lze. Vždy ovšem záleží na konkrétním přepravci, který má pro tento případ připravené speciální kotce nebo i kajuty, takže je možné být svému zvířecímu kamarádovi nablízku.

This entry was posted in Inzerce, Ostatní. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *