travel

Jaké byly roky 2020 a 2021 z pohledu cestování?

Pandemie koronaviru postihla v počátku roku 2020 celý svět. O tom není žádných pochyb. Nejvíce se dotkla cestovního ruchu. Ten byl za poslední roky poznamenán asi v největším možném měřítku. Právě v roce 2020 si omezení v tomto segmentu musel všimnout snad každý cestovatel. I běžný turista navštěvující krásy české země.

Poškození cestovatelského segmentu

To nejhorší spojené s pandemií koronaviru přišlo na jaře roku 2020. Právě v té době začaly platit v mnoha zemích první restrikce a v podstatě nebylo možné vycestovat kamkoliv do světa. To mělo neblahý dopad především na cestovní kanceláře. I když v létě přišlo určité rozvolnění, ještě výraznější omezení na podzim zkrátka protřídila tuto oblast.

Zanikla spousta cestovní kanceláří a lidé přišli o své dovolené. Neblahým způsobem bylo ovlivněno také hoteliérství a restauratérství. Rok 2020 nepřežila spousta zařízení tohoto typu. I přes vládní kompenzace jednoduše chyběli zahraniční cestovatelé. Podobně to bylo také v ostatních zemích světa. Pandemie koronaviru si v roce 2020 vybrala asi tu největší daň v cestovním ruchu.

Rok 2021 v duchu nových nadějí

Teprve až rozvolňování na jaře 2021 přináší světlo na konci tunelu. I když je cestování spojeno s nejrůznějšími restrikcemi a povinnostmi, lidé mají možnost bez větších problémů vyrazit za hranice České republiky. Tuzemská turistika byla mimochodem vyhledávanější i v létě 2020, kdy zahraniční dovolené kvůli koronaviru nebyly zrovna nejvyhledávanější.

Rok 2021 je z pohledu cestování takovým pomyslným návratem do normálu a lidé se snaží využít možnosti, podívat se po dlouhé době k moři a užít si opravdové exotiky. Doufejme, že následující roky budou z pohledu cestování už jen dobré a svět se v tomto směru vrátí do normálu. Vždyť přece cestování a poznávání nových míst je pro člověka tak důležité.

This entry was posted in Ostatní. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *