Faroe Islands

Objevujte krásy Faerských ostrovů

Faerské ostrovy jsou velkým lákadlem pro mnoho cestovatelů. Souostroví nacházející se v Atlantském oceánu zhruba mezi Islandem a Norskem. Součást Dánska toho má rozhodně spoustu co nabídnout. Ať už jde o krásné pamětihodnosti, tak dech beroucí přírodu a výhledy. Pokud se chcete vydat tímto směrem, máme pro vás několik zajímavých tipů.

Co byste neměli vynechat?

V zemi nedotčené turismem se určitě vypravte k vesnici Kirkjubøur, kde se tyčí slavná katedrála Magnus. Mezi vyhledávané vesnice se řadí i Gjógv a v jejím stínu se nachází i vesnice Mikladalur. Tohle jsou místa, která vám zprostředkují bezpočet starých historických památek. Při cestě na Faerské ostrovy si udělejte čas na návštěvu katedrály Kirkjubømúrurin. Kapitolou samou o sobě je maják Kallur a Skansin.

Přírodní skvosty vás neomrzí

Položme si ruku na srdce. Pokud máte v cestovatelském itineráři Faerské ostrovy, s největší pravděpodobností budete hledat krásná přírodní místa. A těch je na ostrovech více než dost. Milovníci vodních ploch si jistě oblíbí jezero Sørvágsvatn. Výjimečnou podívanou nabízí také pohled na vodopád Mulafossur. Něco obdobného nabízí i vodopád Fossá.

Jestliže patříte k milovníkům treků, čeká vás nejvyšší hora Faerských ostrovů. Je to vrchol Slættaratindur tyčící se do výšky 880 metrů nad mořem. Počítejte s tím, že pozvolný trek bude trvat přibližně pět hodin. A jaká další zajímavá místa na vás čekají? Je to třeba jeden z nejznámějších skalních útvarů Drangarnir. Milovníci přírody, potažmo papuchalků mohou vyrazit na ostrov Mykines. Na něj se můžete v ideálním případě dopravit prostřednictvím lodě.

Na Faerských ostrovech si budete užívat nejenom krás přírody a sáhodlouhé historie. Čeká na vás i specifická gastronomie, kde hlavní roli sehrávají ryby. Ochutnat můžete i místní pivo nebo některé laskominy tvořené z jehněčího masa.

This entry was posted in Ostatní. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.