Úchvatná příroda a zvířata Afriky

Pokud jste se zamilovali do překrásné Afriky, určitě se vám hodí několik praktických tipů na potenciální výlety a cesty za dobrodružstvím. V následujících řádcích vás totiž seznámíme s největšími přírodními divy tohoto kontinentu a prozradíme vám místa, která ve vás zanechají neutuchající vzpomínky. A mimo jiné budete mít možnost poznat přemíru afrických zvířat na vlastní oči ve volné přírodě.

Začněte u řeky Okavango

Pokud by se vaším cílem stala Botswana, rozhodně se rozjeďte k deltě řeky Okavango. Ta je největší vodní plochou širokou daleko, takže nabízí dokonalé scenérie plné zvířat scházejících se u vody. Vedle slonů můžete vidět také antilopy, žirafy, zebry, pakoně a hrochy.

V Botswaně je další nepřehlédnutelnou oblastí Národní park Chobe, který leží u jezera Liambezi. I zde na vás čeká spousta divokých zvířat zpozorovatelných pod drobnohledem profesionálních ochránců přírody.

Vydejte se do Jihoafrické republiky

Právě v této proslulé zemi lze spatřit velkou africkou pětku, jíž jsou označována zvířata slon, nosorožec, lev, leopard a buvol. To vše v Krugerově národním parku, kde mimochodem naleznete i toho nejmenšího motýla na světě. Ten nese poměrně výstižný název Modrásek trpasličí.

V této zemi by vaší pozornosti neměla uniknout ani Stolová hora, která vám nabídne bezkonkurenční panoramatický pohled nad Kapským městem. K samotnému vrcholu se mimochodem můžete vydat jednou ze čtyř stovek dostupných cest.

designerpoint / Pixabay

Dovolenou zakončete v Namibii

Aby vaše putování po africkém kontinentu bylo opravdu kompletní, navštivte i oblast Sossusvlei, kde se nachází pravěké rostliny, mezi nimiž se prochází bezpočet překrásných antilop. To vše v pozadí zkamenělých písků a hor, jež vám doslova vyrazí dech.

I v dnešní době máte možnost poznat Afriku v celé její kráse.

This entry was posted in Ostatní and tagged , , . Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *