sicilia

Naplánujte si dovolenou na Sicílii

Láká vás exotika, poznávání, koupání a nekoneční dobrodružství? Pak se při plánování dovolené zaměřte na největší ostrov Středozemního moře. Ano, tušíte správně, že je řeč o Sicílii. Ta je spojení dech beroucích přírodních zajímavostí a historických památek. V následujících řádcích vám přinášíme krátkou inspiraci.

Začněte v hlavní metropoli

Jestliže zamíříte na Sicílii, pak začněte poznávání ostrova v hlavním městě, kterým je Palermo. To je totiž doslova protnuto architektonickými skvosty a nejrůznějšími památkami. Za zmínku stojí určitě slavný kostel San Giovanni degli Eremiti. Vyrazit můžete k Normanskému paláci a na náměstí Piazza Indipendenza. Milovníci historie s oblibou navštíví katedrálu Santa Vergine Maria Assunta, která pochází z 12. století. Nevynechte ani trhy Vucciría a Ballaro a zavítejte do zahrad Orta botanico.

Co dalšího vidět na Sicílii?

Antika je pro tento ostrov doslova vlastní. Dokazuje to například historické město Agrigento, kde se nachází areál Údolí chrámů. Vaším cílem se stane barokní kostel Chiesa del Purgatorio, můžete navštívit Diecézní muzeum nebo se zastavíte na náměstí Piazza Aldo Moro.

Na Sicílii si rozhodně nenechte ujít ani krásy města Cefalú. Zde vás osloví zbytky chrámu Tempio di Diano a náměstí Piazza del Duomo. Návštěva tohoto ostrova musí být pochopitelně spojena i s jeho symbolem. Tím je nejvyšší evropská sopka Etna dosahující výšky 3 330 metrů nad mořem. Určitě si naplánujte dobrodružný trek a zastavte se také v přírodním parku Madonie. I zde můžete absolvovat nejrůznější pěší túry.

Vzhledem k tomu, že Sicílie je obklopena Středozemním mořem, nabízí se také plavby lodí. V tomto směru jednoznačně vedou Liparské ostrovy. Vyrazit můžete z přístavu Milazzo. Na největším ostrově Lipary pak vyšplhejte ke kráteru Gran Cratere a oddávejte se nezapomenutelnému výhledu po okolí.

This entry was posted in Itálie. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.