diving

Nejlepší místa pro potápění hledejte ve světě

Poznávání podmořského světa je velice oblíbenou činností, které se s nadšením věnuje spousta lidí. Jestliže patříte také mezi milovníky potápění, určitě vás lákají širé dálky a exotické destinace, kde můžete vidět přece jenom více než v našich českých podmínkách. Právě proto vám přinášíme zajímavé tipy, které osloví bezpochyby každého potápěče. Jedná se totiž o ta nejlepší místa pro potápění na světě.

Začít můžete v Egyptě

Egypt je cenově dostupnou destinací pro rodinnou dovolenou, o tom není žádných pochyb. Kromě jiného je to ale i skvělé místo pro potápění. V tomto směru jednoznačně vede Šarm el Šejk. V rudém moři budete obdivovat korálové útesy, potopené lodě a doslova pestrobarevný podmořský svět.

Z Egypta se přesuneme do exotičtějších krajin mezi něž s naprostou jistotou patří Maledivy. Plavání mezi mantrami a velký rejnoky je dech beroucí. A co takhle Kuba? Taková zátoka Maria la Gorda doslova vyjící k poznávání podmořského dna. Popřípadě dejte přednost vzdálené Austrálii. Kolem ní se nachází více, jak čtyři stovky druhů korálů, více jak tisíc druhů ryb, velryby, mořské želvy a další.

Vydejte se za potápěním na Belize

Ve výčtu překrásných destinací vhodných k potápění budeme samozřejmě pokračovat. Typickým příkladem je Belize, konkrétně oblast Hol Chan. Tamní korálové útesy si milovníci šnorchlování doslova zamilovali. Vyzkoušet můžete i specifické souostroví v Karibiku. Jmenuje se Turks a Caicos, kde na běžné turisty příliš nenarazíte. To je jeden z velkých benefitů. Zapomínat bychom ovšem neměli ani na Maui na Havaji nebo Cozumel v Mexiku. Právě zde se natáčel jeden ze známých dokumentárních filmů o potápění.

A kdybyste toho přece jenom neměli dost, zkuste Malajsii. Vyhlášeným rájem potápěčů je Borneo, kde na vás čekají makrely, karety, kladivouni a mořské želvy. Možností v tomto směru máte více než dost.

This entry was posted in Chorvatsko. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.