electric bike

Půjčte si na dovolené elektrokolo. Vyplatí se to

Dovolená může nabývat nejrůznějších podob. A to nejenom v České republice, ale také v zahraničí. Někdo vsadí na povalování se na pláži a maximální relaxaci, jiný se zaměří na pohybové aktivity. Jestliže spadáte do druhé jmenované kategorie a patříte k milovníkům cyklistiky, vyzkoušejte elektrokolo. To přijde vhod nejenom na rovině a v nížinách, ale velkým pomocníkem se vám stane i při poznávání hor a vrcholků.

Zázemí pro cestování s elektrokolem

Jestliže vlastníte elektrokolo, můžete si ho samozřejmě vzít se sebou na dovolenou. A nemusíte cestovat pouze automobilem. Dnes už své služby v hojném zastoupení nabízí dopravci na silnici i na železnici. Pakliže se vám ovšem nechce tahat s elektrokolem do dálek, půjče si ho až na místě.

Půjčovny v Česku i v zahraničí

Elektrokola zažívají velký rozmach nejenom v Česku, ale i v Evropě, potažmo v zahraničí. To znamená, že ať už vyrazíte do jakékoliv destinace, všude se budou nacházet půjčovny elektrokol. Výjimkou nejsou ani sdílená kola. V takovém případě budete potřebovat speciální aplikaci v mobilním telefonu, abyste mohli takové kolo získat sami bez obsluhy například ve speciálním stojanu na ulici. Za takový pronájem se prvních pár minut nic neplatí, pak uhradíte poplatek kolem jedné koruny za minutu. Ceny se samozřejmě liší podle služby a země.

V Česku můžete narazit kupříkladu na službu Freebike. Podobný servis vám ovšem bude k dispozici i v jiných evropských městech. V Londýně jsou to Santander Cycles, v Německu služba Call a Bike a třeba v Paříži? Tam můžete vyzkoušet Vélib. Půjčovny jsou zkrátka po celém světě. Vám díky nim odpadne starost s přepravou elektrokola a jeho uskladněním na místě samotném. Za pronájem navíc budete platit jen v době, kdy kolo skutečně využijete. Klady v tomto směru jistě převyšují nad zápory, o čemž se můžete přesvědčit sami při některé ze svých dovolených v zahraničí.

This entry was posted in Ostatní. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.