reka

Baťův kanál přináší nezapomenutelnou plavbu

Patříte k jedincům, kteří mají rádi vodu? Zároveň s nadšením objevujete nová místa a cestujete? Potom při plánování další rodinné dovolené nemusíte příliš daleko. Vaším cílem se může stát Baťův kanál. Ten byl vybudován zhruba ve 30. letech 20. století. Konkrétně se nachází mezi Otrokovicemi a Sudoměřicemi. Jeho splavná část dosahuje délky zhruba šedesát kilometrů. Hloubka na trase se pohybuje mezi 1,5 až 12 metry.

Co všechno vás čeká na Baťově kanálu?

Když se vydáte na Baťův kanál, připravte se na spoustu nevšedních zážitků. Na trase se nachází třeba padesát mostů. Kromě nich musíte překonat celkem třináct zdymadel neboli plavebních komor. Plout budete mimochodem nejenom po řece Moravě, ale také na umělém korytu řeky.

Je pravdou, že dnešní podoba tohoto kanálu slouží primárně k rekreaci. Využít můžete nejenom půjčoven lodí, ale můžete ho splavit také na vlastním člunu. S Baťovým kanálem jako takovým se pojí řada zajímavostí. Čeká vás například technická památka Výklopník Sudoměřice. Poznáte nejenom křížení řeky Moravy s kanálem, ale také říčky Veličky. Zapomínat bychom neměli na Naučnou stezku Včelíny u plavební komory Vnorovy I. nebo na hvězdárnu nacházející se přímo na břehu. Hvězdárna navíc disponuje svým vlastním přístavištěm.

Poznejte Baťův kanál od A až do Z

V případě Baťova kanálu nemusí jít pouze o vodní rekreaci. Užívat si můžete také v těsné blízkosti vodní plochy. Dokazuje třeba známá cyklostezka kolem řeky a kanálu. Ta měřící rovných osmdesát kilometrů. Její začátek je v Kroměříži a konec v Hodoníně. Cestou se můžete zastavit ve vinných sklepech, navštívíte ostatní naučné stezky, dáte přednost prozkoumávání historických měst a neminete i přírodní rezervace. Přesně takhle vypadá současná podoba Baťova kanálu, který si vás získá hned na první dobrou. Uvidíte sami.

This entry was posted in Česká republika. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.