traveling

Znáte způsoby, jak cestovat levně?

Cestování je velice příjemnou činností, které se s nadšením věnují lidé všeho věku. Pokud patříte k mladistvým, kteří nedisponují tolika finančními prostřednictví pro objevování světových destinací, máme pro vás pár zajímavých tipů. Prozradíme vám, jak lze cestovat levně. Stačí se držet jen několika málo praktických rad.

Nakupujte letenky levně

Prvním odrazovým bodem je vyřešení cestování do konkrétní destinace. Nejlepší a nejrychlejší je pochopitelně letecká přeprava. Za ní ovšem nemusíte platit příliš peněz. Pokud víte, že odcestujete v určitém období, nakupujte letenky s náležitým předstihem několika měsíců dopředu. Využívejte k tomu srovnávače letenek a můžete výrazným způsobem ušetřit. V rámci dopravy v konkrétní zemi využívejte městskou hromadnou dopravu, která patří k těm levnějším.

Pracujte v zahraničí

Jestliže chcete svůj dlouhodobých pobyt v zahraničí co největším způsobem zlevnit, najděte si tam práci nebo brigádu. I časově nenáročné a podřadnější práce vám mohou vydělat na nájem nebo snížit náklady na život. Alternativou je využití studentských programů, popřípadě se stanete dobrovolníkem, což se sebou přináší určité povinnosti.

Levné cestování na spoustu způsobů

Jestliže se chcete vydat cestou low-cost cestování, pak tomu musíte přizpůsobit i svůj osobní život a návyky. Například přestaňte kouřit a omezte návštěvy hospodských zařízení. Ta patří v zahraničí k těm dražším službám. Náklady na bydlení lze dostat dokonce až na nulu. Vybízí k tomu služby jako housesitting, kdy se budete starat o dům někoho cizího za to, že v něm můžete bydlet. A podobných služeb je více než dost.

V dnešní době není levné cestování ničím výjimečným a oproti předraženým dovoleným mnohdy přináší spoustu nevšedních zážitků navíc. Záleží pouze na tom, do jaké míry budete schopni slevit ze svého komfortu při životě v zahraničí.

This entry was posted in Ostatní. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.