Když na hory, tak jedině s holemi

Každý asi moc dobře tuší, že jedním z nejzdravějších pohybů na světě je chůze. Pokud při ní však chcete protáhnout všechny svaly na těle, neměli byste do přírody vyrazit jen tak na prázdno. Vezměte si se sebou ty správné hole, díky nimž zapojíte do pohybu také celou horní část těla. Posílíte si ruce a v dostatečné míře i záda. A tohle všechno je zdraví prospěšné vaší fyzické schránce.

Vsaďte na ty správné hole

I když v nadpisu článku primárně uvádíme výlet do hor, zmíníme oba typy dostupných holí, abyste věděli, jaké si zakoupit. Jestliže se chystáte poznávat krásné vysokohorské masivy a výhledy, pak vám budou nápomocny hole označované jako Trekking Walking, které jsou primárně určeny do náročnějšího terénu. S těmito holemi budete snadno překonávat stoupání i klesání. Vydat se s nimi lze do lesa a hor.

hory hole

Opakem toho jsou hole označované jako Nordic Walking. Ty cílí na nižší hmotnost a jsou ideálním pomocníkem na rovné terény. To znamená, že do kopců je asi moc neupotřebíte, natož do náročnějšího horského prostředí.

Ať už se vydáte kamkoliv, oboje hole vám pomohou s přirozenějším pohybem a mimo jiné k lepšímu krevnímu oběhu a k vyššímu spalování tuků a kalorií.

Výběr trekingových holí

Při nákupu trekingových holí byste neměli podceňovat jejich parametry. Zaměřit se musíte na několik důležitých věcí. V první řadě je to určitě výrobní materiál. V tomto případě vsaďte na celkovou lehkost. Dále je to jejich délka s možností složení, protože ne vždy budete při výstupu potřebovat hole. Nakonec neopomínejte ani na ono snadné a nenáročné skládání. Délku holí si můžete změřit tak, aby váš loket tvořil pravý úhel.

Povyšte cestování a chůzi po horách na lepší úroveň a dopřejte si pomocného nástroje, který se pozitivním způsobem promítne v celém vašem těle. Trekingové hole jsou v tomto směru velice přínosným pomocníkem.

This entry was posted in Ostatní. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *