Nechcete se na dovolené jen povalovat? Vybírejte poznávací zájezdy!

Každý z nás má představy o ideálně strávené dovolené poněkud jiné. Některým z nás vyhovuje jen fakt, že se jedná o exotickou destinaci, kde si na týden nebo dva užijí maximálního klidu a relaxace. V takovém případě si samozřejmě tělo i mysl maximálně odpočine, ale tento druh dovolených má i svá negativa. Těmi jsou především to, že nic nepoznáte, protože celou dovolenou budete na jediném místě. Musíte se tedy rozhodnout, který způsob dovolené je pro vás ideální.

Pro uklidnění a relaxaci – termální lázně

Pokud máte zájem o dovolenou, při které bude hlavní náplní vašeho dne relaxace a odpočinek, mohou být ideální volbou termální lázně. Ty můžete využívat v průběhu celého roku. Teplá voda společně s klidem má opravdu blahodárné účinky. Mezi nejvyhledávanější patří termální lázně Maďarsko, protože právě zde je nabízeno hned několik možností. Termálních lázní v Maďarsku je více a můžete si tak vybírat přesně dle vašich představ a oblíbených lázní.

termální lázně

Raději byste objevovali přírodu, památky a kulturu? Volte poznávací zájezd

Pokud u dovolených nevydržíte dlouhodobě odpočívat, ale máte zájem o aktivní náplň dovolené, rozhodně byste svou pozornost měli zaměřit na poznávací zájezdy. Na celém světě je velká spousta krásných míst, které stojí za poznání. Může se jednat o přírodní krásy, architektonické památky, ale také o poznávání cizích kultur a jejich porovnávání. Krásy mohou být objevovány, pěšky, na kole, na vodě i autem. Záleží pouze na vás. Velký výběr poznávacích zájezdů nabízí například cestovní kancelář Kudrna. A nemusíte zůstat pouze na cestách, které jsou na zemi, ale vydat se můžete i na hory nebo skály.

Via Ferraty

Via Ferraty jsou hory pro všechny

Zdolávání hor a horských cestiček už nemusí být pouze náplní dne zkušených horolezců. Procházku po horách a skálách si můžete užít i vy. Stačí využít Via Ferraty. Jedná se o cesty v náročných horských terénech, které jsou ale zabezpečeny jistícími fixními lany. Zdolat ji tak mohou i nováčci a dokonce i bez horolezeckých zkušeností. Detailní informace o těchto horských cestách a kde se u nás i v Evropě nacházejí, najdete na těchto stránkách. Také v oblasti Via Ferrat nabízí Kudrna mnoho destinací k využití. Na výběr máte Itálii, Rakousko, Švýcarsko nebo Slovinsko.

This entry was posted in Itálie, Maďarsko, Rakousko, Slovinsko, Švýcarsko. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *