Nechcete se na dovolené jen povalovat? Vybírejte poznávací zájezdy!

Každý z nás má představy o ideálně strávené dovolené poněkud jiné. Některým z nás vyhovuje jen fakt, že se jedná o exotickou destinaci, kde si na týden nebo dva užijí maximálního klidu a relaxace. V takovém případě si samozřejmě tělo i mysl maximálně odpočine, ale tento druh dovolených má i svá negativa. Těmi jsou především to, že nic nepoznáte, protože celou dovolenou budete na jediném místě. Musíte se tedy rozhodnout, který způsob dovolené je pro vás ideální.

Pro uklidnění a relaxaci – termální lázně

Pokud máte zájem o dovolenou, při které bude hlavní náplní vašeho dne relaxace a odpočinek, mohou být ideální volbou termální lázně. Ty můžete využívat v průběhu celého roku. Teplá voda společně s klidem má opravdu blahodárné účinky. Mezi nejvyhledávanější patří termální lázně Maďarsko, protože právě zde je nabízeno hned několik možností. Termálních lázní v Maďarsku je více a můžete si tak vybírat přesně dle vašich představ a oblíbených lázní.

termální lázně

Raději byste objevovali přírodu, památky a kulturu? Volte poznávací zájezd

Pokud u dovolených nevydržíte dlouhodobě odpočívat, ale máte zájem o aktivní náplň dovolené, rozhodně byste svou pozornost měli zaměřit na poznávací zájezdy. Na celém světě je velká spousta krásných míst, které stojí za poznání. Může se jednat o přírodní krásy, architektonické památky, ale také o poznávání cizích kultur a jejich porovnávání. Krásy mohou být objevovány, pěšky, na kole, na vodě i autem. Záleží pouze na vás. Velký výběr poznávacích zájezdů nabízí například cestovní kancelář Kudrna. A nemusíte zůstat pouze na cestách, které jsou na zemi, ale vydat se můžete i na hory nebo skály.

Via Ferraty

Via Ferraty jsou hory pro všechny

Zdolávání hor a horských cestiček už nemusí být pouze náplní dne zkušených horolezců. Procházku po horách a skálách si můžete užít i vy. Stačí využít Via Ferraty. Jedná se o cesty v náročných horských terénech, které jsou ale zabezpečeny jistícími fixními lany. Zdolat ji tak mohou i nováčci a dokonce i bez horolezeckých zkušeností. Detailní informace o těchto horských cestách a kde se u nás i v Evropě nacházejí, najdete na těchto stránkách. Také v oblasti Via Ferrat nabízí Kudrna mnoho destinací k využití. Na výběr máte Itálii, Rakousko, Švýcarsko nebo Slovinsko.

This entry was posted in Itálie, Maďarsko, Rakousko, Slovinsko, Švýcarsko. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *