zamecka zahrada

Zámek Jemniště je klenotem mezi českými zámky

V České republice se nachází velká spousta zámků, o tom není žádných pochyb. Některé věcí, jiné zase menší. O mnohých je slyšet na každém kroku, jiné jsou méně známé, o to však zajímavější. Jedním z takových zámků je také Zámek Jemniště. Barokní stavba nacházející se zhruba osm kilometrů od Benešova.

Zámek byl postaven v letech 1724 až 1725. Náležité přestavby se mu pak dostalo o několik později, konkrétně v roce 1754. Hlavním architektem byl František Maxmilián Kaňka. Majitelů se zde vystřídalo více než dost, což se i pozitivním způsobem promítlo do jeho výsledné podoby.

Využijte zámeckou expozici

Pokud chcete poznat útroby tohoto zámku, máte samozřejmě možnost. Zámek Jemniště nabízí svým návštěvníkům zámeckou expozici, během níž navštívíte celkem devět sálů a pokojů. Tím nejdominantnějším je bezpochyby Hlavní sál mnohdy označovaný jako Velký sál. V něm budete obdivovat velkou nástropní malbu.

Prohlídka s velice poutavým historickým výkladem pak končí v zámecké kapli sv. Josefa. Ani zde nechybí nádherná freska a spousta poutavých architektonických prvků.

Objevujte nejenom krásy interiéru

Když si s rodinou naplánujete výlet na zámek Jemniště, kromě vnitřních prostor budete pochopitelně pozorovat také ty venkovní. Z architektonického hlediska je zámek velice propracovaný. Pohybovat se můžete od křídla ke křídlu, popřípadě zakotvíte na nádvoří. Vše je mimochodem krásné proto, že jeho nedílnou součástí je také zámecký park. Ten je tvořen v anglickém stylu a rozprostírá se na ploše čtrnácti hektarů. Právě při procházkách v něm samotném si užijete náležitého klidu a relaxace. Navíc máte jedinečnou možnost pozorovat růst mnohých exotických plodin.

Zámek Jemniště je zkrátka skrytým klenotem České republiky, proto neváhejte a objevte jeho kouzlo. Poznejte obnovené historické dílo, kde se bude líbit vám i malým dětem.

This entry was posted in Česká republika. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.