Krakov

Kam vyrazit do Polska? Tato místa vás okouzlí!

Polsko je od ČR nás jen co by kamenem dohodil, a přesto na něj občas zapomínáme. Málokdo si do Polska jen tak zajede na výlet, ale je to obrovská škoda. Tato země má totiž rozhodně co nabídnout. Najdete zde nejen historické památky, ale také významná poutní místa nebo třeba malebné hory. Čeští turisté ocení, že řada polských magnetů leží jen nedaleko českých hranic, takže k jejich dosažení vám stačí pár hodin autem.

Města s historií

Prvním místem na vašem to-do listu by rozhodně měl být Krakov. Mezi oblíbené atrakce Krakova patří návštěva královského hradu Wawel s katedrálou a uměleckými sbírkami (Dáma s hranostajem od Leonarda da Vinci), potěší pohled na město z věže kostela Nanebevzetí Panny Marie i prohlídka židovské čtvrti Kazimierz. Toto magické město vás nedchne svou atmosférou. Chcete-li se ještě chvíli zdržet ve městě, doporučujeme i starobylou Vratislav. Romantické město na řece Odře navštíví ročně tři miliony turistů, jejichž počet se v posledních letech zvyšuje i kvůli zvláštní atrakci v podobě malých, kovových trpaslíků, kterým se říká Krasnale. Po Krakově je to rozhodně nejhezčí město v Polsku.

Krakov

DimaLiss / Pixabay

Příroda jako na dlani

Ale nyní už z měst pryč do přírody! Neměli byste minout Vysoké Tatry – ano ty nejsou jen na Slovensku. Jejich polská strana má také co nabídnout. Centrem polských Tater je Zakopané, nejvyšší polské město rozložené ve výšce od 750 do 1100 metrů. Nenechte si ujít výstup na nejvyšší horu Polska, kterou jsou 2 503 metrů vysoké Rysy, přístupné také ze slovenské strany. Vysoké Tatry nabízí vysokou koncentraci krásných míst a desítky kilometrů značených cest.

A co takhle zamířit k moři? I v Polsku se můžete povalovat na pláži a vykoupat se. Z Česka je to samozřejmě trochu delší cesta, ale když si na to vyhradíte pár dní, má to cenu. Polské pláže ale osloví spíže otužilce nebo ty, kterým nevadí nižší teploty a chladnější vlny. Ale přes léto zde mohou teploty vystoupat i docela vysoko. Přesto oceníte to, že zde není mnoho lidí a mořský svěží vzduch.

This entry was posted in Polsko. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.