Kam vyrazit, když v zimě chybí zima

Aktuální zima je podle dlouhodobých statistik jedna z nejteplejších v historii vůbec. Teplotní rekordy padají i na jednom z nejchladnějších míst v Česku, na Kvildě. Právě zde jsou celoročně přístupné v blízkosti sjezdovek apartmány Kvilda. Například v polovině ledna 2020 bylo v uvedené oblasti 14,6 stupně nad nulou. Na Churáňově dokonce 14,8 stupňů Celsia nad nulou. Ačkoliv je zima, Šumava se tváří, jako by mělo přijít jaro. Přesto se na Šumavě nemusíte nudit, i když chybí sníh.

Vydejte se například na kouzelnou zimní prohlídku hradu Rožmberk. Tento nejstarší hrad rodu Vítkovců pocházející ze třináctého století vám v zimním období nabízí možnost zhlédnout unikátní expozici do soukromí rodu Boquoyů, kteří byli majiteli hradu v devatenáctém století. Poznáte soukromé pokoje tohoto slavného rodu, které byly nákladně rekonstruovány v minulých letech. A navštívit můžete také Anglickou věž. Vydejte se na zimní návštěvu místa, kde žila Bílá paní Perchta z Rožmberka. Ubytování Kvilda nabízí nedaleko odsud.

exterier penzion kvilda

Mezi desátou a šestnáctou hodinou můžete také denně navštívit stezku korunami stromů na Lipně. 372 metrů dlouhá dřevěná konstrukce je připravena nabídnout vám pohled na zimní Šumavu a to ze 40ti metrové vyhlídkové věže. Dohlédnout budete moct až do vzdálených rakouských Alp. Pokud přesto na nějaký sníh narazíte, vyzkoušejte sněžnice na nordic walking trase z Frymburku na Vítkův Kámen. Trasa je asi čtyři kilometry dlouhá a vede po žluté a zelené turistické značce. Na Svatém Tomáši se můžete nechat svézt do Frymburku autem nebo můžete pokračovat na sněžnicích starou Tomášskou cestou.

Poslední tip je na krásné pěší procházky v místě, kde se nalézají i apartmány Kvilda. Cesta z Horské Kvildy na Výhledy, na Bučinu nebo z Modravy na Vltavský most či na Tříjezerní slať – tam všude na vás čekají krásné výhledy. Případně se vydejte z Čeňkovy pily na Turnerovu chatu, kde se můžete celoročně najíst v místní restauraci.

Zkrátka, ať je sněhu hodně, nebo není žádný, Šumava je místem, kam se vyplatí vyrazit. Je zde klid, čisto a veselo. Těšíme se na vás.

This entry was posted in Česká republika, Inzerce. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *