tanzania

Objevte kouzlo překrásné Tanzanie

Na světě existuje přemíra krásných míst, které stojí za návštěvu. Jedním z nich je také Tanzanie nacházející se na východním pobřeží Afriky zhruba uprostřed tohoto kontinentu. Kolem Tanzanie leží Mosambik, Malawi, Zambie, Kongo, Burundi, Rwanda, Keň a Uganda. Zajímavostí je, že v Tanzanii se hovoří více jak sto jazyky. Také byste měli vědět i to, že jde o jedno z nejdéle osídlovaných míst.

Co krásného nabízí Tanzanie?

Když vyrazíte na dobrodružnou dovolenou do Tanzanie, budete mít určitě na výběr z pohledu poznávání. Zavítat můžete například do hlavního města zvaného Dodoma. Naopak tím největším městem v zemi je Dar es Salaam, kde stojí za návštěvu hned několik poutavých cílů – Národní muzeum, Muzeum vesnice a další. Poblíž můžete zavítat na pověstné pláže nebo dáte přednost mořské rezervaci Dar es Salaam Marine Reserve.

Zastavit byste se měli určitě u jezera Manyara, která je zároveň národním parkem. Právě zde můžete pozorovat divoká zvířata, mezi která patří sloni, pakoně, hroši a paviáni. Další cílem bude rokle Olduvai, kde byly nalezeny ostatky nejstarších předchůdců člověka. Nevyhýbejte se ani centru středověkého sultána Kilwa. To je mimochodem na seznamu světového dědictví UNESCO. Palác Husuni Kubwa vás jistě očaruje.

Tanzanie, to je také Natronové jezero nebo Lake Natron, kde teplota vody dosahuje neuvěřitelných šedesáti stupňů. Tanzanie je také působištěm s největším vrcholkem Afriky. Nejvyšší hora nese název Kilimandžáro. Výlet na ni samotnou se pro vás stane doslova nezapomenutelný. Dále bychom mohli pokračovat Viktoriiným jezerem, Národním parkem Serengeti a chráněným územím Ngorongoro. Když už budete v Tanzanii, nesmíte pochopitelně zapomenout na jeho součást, kterou je Zanzibar. Další překrásné místo Afriky, kde si užijete pobytu na některé z vyhlášených pláží a budete relaxovat se vším všudy.

This entry was posted in Ostatní. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.