Greenland

Grónsko si vás podmaní svou nedostupností

Existuje spousta destinací, kam se můžete vydat za poznáváním a objevováním. Pokud zrovna nepatříte mezi plážové povaleče a dáváte přednost dobrodružství, máme tu pro vás jeden zaručený tip. Vypravte se do zimy, kterou skrývá Grónsko. Okuste nejenom tamní klima, ale především zdejší rozmanitosti.

Co všechno vidět na Grónsku?

Tento veliký ostrov je víceméně po celý rok pokrytý ledovcem. Je oproštěn od vší civilizace a když, tak hodně malé. Města rozhodně nejsou rozlehlá a pokud chcete někam vydat, musíte mít průvodce, popřípadě výlet zrealizujete přes speciální agenturu.

V okamžiku, kdy se vydáte do země nezapadajícího slunce, zajeďte se podívat na unikátní ledovec Sermeq Kujalleq. Podobné kouzlo, ba dokonce větší má ledovec Icetfjord. Ten je mimochodem zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Patříte-li k milovníkům přírody, vaše kroky budou směřovat do zálivu Disko Bay, kde se vám nabídne jedinečná příležitost pozorovat velryby v jejich přirozeném prostředí.

Při návštěvě Grónska máte možnost přiblížit se co nejvíce k severnímu pólu. Vzdáleni od něj budete asi 700 kilometrů za předpokladu, že navštívíte mys Morris Jessup. A co dalšího v této zemi vidět? Je to třeba populární Scoresbyho záliv a Nuuk Art Museum, včetně Greenlad National Museum and Archives. Dozvědět se tak můžete mnohé o životě v Grónsku.

Grónsko pod drobnohledem

Jestliže dáváte přednost stavbám na tomto ostrově, rozhodně nevynechte Hvalsey Church. Zavítat byste měli i do návštěvnického centra Icefjord Centre. Významnou se stává katedrála Church of Our Saviour, popřípadě načerpáte další vědomosti v muzeu Hans Egedes Hus. Pro nadšené dobrodruhy lze uvést také mys Flavel a ostrov známý pod názvem Uunartoq. Tohle místo plné sněhu a ledovců si vás jednoduše získá a nabídne vám zcela odvrácený pohled na svět a přírodu, než jaký jste doposud znali.

This entry was posted in Ostatní. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.