minsk

Objevte krásy a zajímavosti Běloruska

Bělorusko je v poslední době poměrně zmiňovaným státem. V tomto článku se ovšem oprostíme od politických kauz a zaměříme na krásy, které lze v této zemi spatřit. A nutno podotknout, že těch je více než dost. A začít můžeme například představením hlavního města Minsk.

Co všechno je k vidění v Minsku?

Minsk jako město má za sebou opravdu dlouhou historii. Za návštěvu stojí kupříkladu Náměstí nezávislosti nebo hlavní třída Františka Skaryny. Pokud máte zálusk na historické památky, nabízí se kupříkladu chrám sv. Alexandra Něvského, katedrála Panny Marie a kostel sv. Máří Magdalény. Zajímavým svatostánkem je také kostel sv. Simona a Heleny mnohdy označovaný jeho Červený kostel. Pro milovníky vědění je jako stvořené Muzeum velké vlastenecké války.

Kam vyrazit v Bělorusku?

Bělorusko, to pochopitelně není jenom Minsk, jak by si mohl, kdo myslet. Za návštěvu stojí také západní brána Bělorusko, kterou je Brest. Město v podobě pevnosti nabízí třeba historickou budovu označovanou jako Bílý palác. Dalším překrásným městem je Grondo, v němž si nenechte ujít dřevěný kostel sv. Borise a Hliba, popřípadě navštivte hlavní chorální synagogu.

Vedle měst se Běloruko vyznačuje i překrásnými přírodními skvosty, kterých je více než dost. Dokazuje to Bělověžský prales v podobě národního parku, jehož rozloha je 1 250 kilometrů čtverečních. Právě na tomto místě se nachází největší stádo zubrů evropských v Evropě.

V rámci národních parků neopomínejte ani na Pripjaťský národní park, kde lze obdivovat hlavně spoustu ptactva a jiných vzácných živočichů. Ve vašem itineráři by neměla chybět zmínka o Národním parku Braslavská jezera nebo Národním parku Naračský. Západ slunce u jezera Narač vyrazí dech každému vášnivému cestovateli a milovníku přírody. Tak neváhejte a poznejte krásy Běloruska, která potěší naprosto každého turistu.

This entry was posted in Ostatní. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.