bags

Víte, co nepatří do příručního zavazadla v letadle?

Cestování letadlem je příjemným zážitkem, který šetří především drahocenný čas. Navíc se prostřednictvím letadla dopravíte do exotických destinací, kam jednoduše jiná cesta nevede. Když se budete chystat na dovolenou nebo pracovní cestu, určitě si se sebou vezmete minimálně příruční zavazadlo. To je to, které si berete na palubu letadla. A právě to něj nesmíte vkládat řadu věcí. Pokud si tedy nechcete zkomplikovat cestu a zažívat krušné chvíle na bezpečnostní kontrole, vyvarujte se níže uvedeným věcem.

Co nepatří do příručního zavazadla?

Je asi naprosto logické, že do příručního zavazadla si nesmíte brát žádné střelné zbraně včetně jakékoliv munice. Dokonce ani atrapy nebo imitace zbraní. Mezi další zakázané předměty patří nejrůznější typy nářadí. Od šroubováků, vrtaček až po klíče. Výjimkou pochopitelně není ani nůž nebo něco ostrého. To znamená, že nechráněné holicí žiletky jednoduše dejte do odbavovaného zavazadla do podpalubí, nikoliv do toho příručního na palubu.

Mezi zakázané předměty spadají různé sportovní potřeby typu rybářský prut, golfová hůl nebo hokejka. Nepovolené jsou i lékařské nástroje, struny k hudebním nástrojům, slunečníky, drony nebo deštníky, jejichž součástí jsou ostré hroty. Zapomínat bychom neměli ani na zmínku o kovových předmětech, kolících a podobně. Z výše uvedeného seznamu si každý udělá reálnou představu o tom, co si může vzít do příručního zavazadla na palubu a co nikoliv.

V neposlední řadě to nesmí být ani tekutiny v objemu větším jak 100 ml. Pokud budete mít balenou vodu, pak tento objem může dosahovat až jednoho litru. Ještě doplníme, že mezi tekutiny jsou obvykle započítány i džemy a podobné pochutiny. Na tohle všechno si zkrátka dávejte pozor a uvidíte, že projít bezpečnostní kontrolou na letišti pro vás bude procházkou růžovým sadem. O tom nemějte pochyb.

This entry was posted in Ostatní. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *