Chateauheralec coworking meets leisure

Dovolená na zámku: top 5 věcí, které můžete zažít

Léto je obdobím odpočinku, zážitků a nových zkušeností. Kdy jindy si tuto kombinaci dopřát než během společné dovolené? Jen netřeba váhat.

Zvažujete tento rok dovolenou na zámku? Kromě samotného ubytování na zámku proberte i zážitky, které vás tam čekají. Vybíráme několik z českého zámku Chateau Herálec, Boutique Hotel & Spa by L’Occitane.

1.   Dovolená na venkovský způsob

Toužíte po úniku z reality a nepřekáželo by vám na chvíli se zapojit do běžných prací na zámku a poznat venkovský způsob života? Na zámku Chateau Herálec se to dá prostřednictvím pobytového balíku „Únik z města nejen za špekáčkem“. Pokud se nebojíte práce, stačí si jen nazout zámecké holínky a vyrazit na pole okopávat či sbírat brambory, sklízet úrodu v zámecké zahradě, nebo zalévat a starat se o záhonky. Za dobře odvedenou práci na vás čeká šálek lahodného sypaného čaje či kávy a k tomu skvělý zámecký koláč. Po práci si také můžete vychutnat domácí špekáčky nebo klobásu z Českého Dvora.

2. Zámecký piknik v parku

Za odpočinkem venku tady nemusíte jít daleko, vyjděte si do zámeckého parku. A co tam? No zažít zámecký piknik. Místo si můžete vybrat podle vašich představ a personál vám připraví košík plný místních dobrot. K tomu láhev vína a slunečný letní den plný pohody může začít.

3. Vzlet balónu ze zámeckého nádvoří

Spojení romantiky a adrenalinu? Pro luxusní hotel Chateau Herálec nic nemožné. Představte si, co všechno uvidíte, když budete v neskutečném tichu klidně plout nad nádhernou  krajinou Vysočiny při západu slunka. Během letu si také můžete vychutnat malý „vzduchoplavecký piknik“, připravený v duchu luxusní gastronomie ze zlaté doby balonů na konci 19. století. Zní to lákavě pro vás a vaši polovičku?

4. Romantická večerní opékačka

K létu určitě patří také opékačka a romantické posezení u ohně. Najednou mají večery na zámku ještě o něco větší kouzlo. Opečte si vybrané pochoutky z ohňového menu přímo na zámeckém nádvoří a k této lesní romantice vám rádi uvaří punč anebo naservírují „svařáka“, anebo láhev lahodnoho vína z jejich velké sbírky. I takto může vypadat pobyt na zámku.

5. Na kole kolem zámku a dál

Zažít cyklistiku na Vysočine je jeden ze zážitků, které byste měli zkusit během dovolené, ať už jste sportovec nebo ne. Na zámku Chateau Herálec pro vás připravili 6 tras. 3 různé délky a vždy s nějakou zajímavostí pro ty, kteří upřednostňují jízdu po cestách. Další 3 okruhy pro ty, kteří rádi jezdí po polích a lesích. Vše je  pečlivě naplánované tak, aby jste ani jednou nejeli tou stejnou cestou. Náročnost i délka jsou různé, takže vybere si určitě každý. Spoznat takhle můžete klášter na Želivě, zámek na Lipnici, anebo v  Ledči nad Sázavou.

Tak co, dovedete si představit, že byste zažili některou z těchto aktivit nebo všechny? Naplánujte si letní dovolenou na zámku a bude vám krásně.

This entry was posted in Ostatní, Inzerce and tagged , , . Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.