Palazzo Maffei na Piazza delle Erbe ve Veroně Itálie

Verona je město na severu Itálie prodchnuté slavnou historií

Pokud chcete poznat italskou kulturu a život, musíte začít právě na severu, kde jsou možná dodnes vidět jasné vlivy rakouského mocnářství, stejně jako památka na milánskou slávu nebo třeba divoké Langobardy. Začněme proto přímo ve Veroně, městě, jež světu zpopularizoval Shakespeare a kde najdeme i řadu pozůstatků ještě z dob antiky – arénu až pro třicet tisíc diváků anebo divadlo, kde si římští obyvatelé užili spoustu zábavných chvilek. A co dalšího tu na nás vlastně čeká?

Městské hradby a proslulý Scaligerský hrad…

Samozřejmě, k vidění je zde spoustu krásného, ale Verona kvetla hlavně ve středověku, kdy vyrostly místní mohutné hradby. Rozvoj obchodu umožnil financování mnoha staveb, dnes už považovaných vlastně za legendární. Na Zelném trhu, někdejším antickém fóru, bychom našli řadu měšťanských domů dokumentujících bohatství města. Castel Vecchio ze čtrnáctého věku nebo románská bazilika San Zeno Maggiore jsou jen několika tipy, ale strávit můžete ve městě i několik dní. Katedrála Duomo S. Maria Matricolare, pocházející ze dvanáctého věku, je svého druhu v rámci Evropy jednou z největších a nejstarších.

Palazzo Maffei na Piazza delle Erbe ve Veroně Itálie

Letiště je nedaleko, dálnice A4 vede hned vedle Verony – s dopravou si proto nemusíte dělat velké starosti, nakonec se sem můžete dopravit i pravidelnými autobusovými linkami, záleží jen na osobním výběru. Mimochodem, relativně nedaleko Verony se nachází Lago di Garda, které možná znáte pod pojmenováním Gardské jezero. Všeobjímající pohodová atmosféra, spoustu vodních sportů, vinice i sady plné jabloní, a dokonce také exotické rostliny, kterým se zde daří i díky velmi příznivému klima, držícímu se v oblasti prakticky celoročně. Skalní ferraty nebo windsurfing, zkrátka, co se vám jen zamane! Orchidej a palma, ale také vodní ptactvo, kamzíci nebo další zvířata, která doma opravdu nemáme. Itálie má řadu krásných míst na jihu, ale proč neprozkoumat zdejší sever?

This entry was posted in Itálie, Inzerce. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.