train

Užívejte si cestování vlakem. Nabízí spoustu možností

Železnice představuje jeden ze způsobů cestování. Pokud zrovna nepatříte k těm, kteří milují létání letadly nebo neradi jezdíte automobilem, je tohle ideální volba. Popřípadě můžete spadat do skupiny cestovatelů, kteří chtějí vyzkoušet něco jiného. Vlakem samozřejmě můžete cestovat nejenom po území České republiky, ale také v zahraničí.

Vyberte si ten správný vlak

Na úvod je třeba prozradit, že každý z nás má trochu jiné požadavky na cestování. Někdo si vybere lůžkový vlak a stráví v něm tři noci na cestě, jinému bude stačit projížďka courákem. Rychlík, lokálka i spěšný vlak, každý nabízí něco. Ať už se rozhodne pro krátkou nebo dlouhou trasu a libovolnou formu cestování po železnici, přinášíme vám v následujících řádcích pár praktických tipů.

Tipy pro cestování vlakem

V okamžiku, kdy se rozhodnete vyrazit za svým vlakovým dobrodružstvím, potřebujete k tomu jízdenku. Tu se vyplatí nakupovat na internetu a v rámci dálkových cest i s dlouhodobějším předstihem. Pokud vás pojede více, neopomínejte na skupinové slevy, které mohou být poměrně výrazné. Tímto způsobem si lze dopředu zakoupit jízdenky v podstatě po celé Evropě.

Jestliže od cestování vlakem očekáváte trochu více komfortu a především soukromí, vsaďte na první třídu. Ta je obvykle spojena s patřičným občerstvením. V případě lůžkových dálkových vlaků nechybí ani jídelní vozy. O jejich přítomnosti se ale raději dopředu informujte, abyste si udělali rezervu jídla svépomocí.

Když vsadíte na moderní vlakové soupravy, domůžete se poměrně vysokého standardu. Dnes už to nemusí být rozvážka pití a drobného jídla mezi jednotlivými vagóny. K dispozici budete mít polohovatelná sedadla, bezdrátové internetové připojení, klimatizované prostory a mnohé další. Uvidíte, cestování vlakem v dnešní době není tím samým, jako před lety. Přesvědčte se o tom sami.

This entry was posted in Ostatní. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *